HomeNowości z rynku

The North Face Single – Track wyróżniony Znakiem Jakości przez magazyn 4outdoor

The North Face Single – Track – model buta z kolekcji biegowej – został wyróżniony Znakiem Jakości przyznawanym w teście eksperckim magazynu 4outdoor. Pierwszy i jedyny magazyn oraz portal branży outdoorowej docenił materiały użyte do konstrukcji butów; stabilność w terenie oraz komfort, jaki zapewniają użytkownikowi.

Trail, test - The Single Track The North FaceThe Single Track, The North Face

Jest to już kolejne wyróżnienie, jakie zdobył w tym roku model Single – Track. Polska i amerykańska edycja Runner`s World przyznały mu tytuł Debiutu Roku 2010, a magazyn Outside tytuł "Gear of The Year".

Jak powiedział J.P. Borod, Footwear Product Director w The North Face: Single – Track powstał w ścisłej współpracy z naszymi biegaczami. Gdy podejmuje się próbę sprostania wymaganiom tych sportowców można łatwo przesadzić, dlatego kierowaliśmy się zasadą „co za dużo to nie zdrowo". W ten sposób udało nam się stworzyć ten wyczynowy, a jednocześnie minimalistyczny produkt, który zapewnia ochronę i wytrzymałość.

Jacek Będkowski


Single-Track

Modele męski i damski Single – Track to lekkie obuwie na spokojne szlaki przeznaczone do codziennych treningów, bądź na zawody.

Gumowa podeszwa TenaciousTM Grip zapewnia odpowiednią przyczepność w każdym terenie, a wkładka Snake PlateTM chroniąca przednią część stopy zmniejsza powstawanie siniaków powodowanych przez ostre patyki i kamienie bez zmniejszania elastyczności podeszwy. Jest to konstrukcja zaprojektowana do poruszania się neutralnym krokiem, która łączy również specjalistyczny system dopasowania butów w śródstopiu C-Delta oraz wkładkę NorthoticTM.

Ochronę przed mocnymi uderzeniami i odbiciami zapewnia system X-DomeTM Cradle oraz wkładka X-2TM wykonana z podwójnej gęstości pianki EVA (kopolimery etylenu z octanem winylu). Zarówno w przypadku modelu kobiecego, jak i męskiego zewnętrzny język działa jak kołnierz chroniący przed pyłem i kamieniami, a odporny na ścieranie syntetyczny materiał pokrywa cholewkę wykonaną z ciasno tkanej tkaniny siatkowej. Buty damskie Single – Track stworzone z myślą o aktywnych kobietach dostępne są w kolorystyce Asphalt Grey/Ibiza Blue, model męski natomiast w barwach Zinc Grey/Aviator Blue oraz Black/TNF Red.

 

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0