HomeRynek outdoor

Najlepszy puch na świecie, czyli Marmot

W kwestii odzieży z wypełnieniem puchowym, trudno o lepszego specjalistę niż Marmot. Dość powiedzieć, że firma zaczęła swą działalność właśnie od projektowania i produkcji śpiworów oraz kurtek puchowych. Na wyrobach Marmota poznali się zarówno wybitni himalaiści, jak i filmowe gwiazdy.

Jeszcze w początkowych latach działalności firmy, młoda wtedy marka zrealizowała zamówienie na model bardzo „puszystej” kurtki puchowej dla ekipy kręcącej film „Akcja na Eigerze”, z Clintem Eastwoodem w roli głównej. Ekspresowo powstało wówczas aż 108 sztuk. Można więc powiedzieć, że Marmot szybko stał się gwiazdą i to od razu wielkiego formatu.

To co od początku stanowiło o jakości wyrobów puchowych marki Marmot to konstrukcja, materiały i oczywiście najlepszy puch na świecie. Marmot starannie selekcjonuje puch, który jest testowany przez niezależny ośrodek badawczy oraz dodatkowo przez inżynierów w siedzibie firmy. Tym sposobem klienci otrzymują kurtki, śpiwory i kombinezony wysokościowe wypełnione najwyższej jakości puchem, o sprężystości 800+ i 850+ cuin, antyalergicznym i zgodnym z międzynarodowymi normami. Puch wykorzystywany w produktach Marmota pochodzi z najlepszych ośrodków hodowlanych w Europie Środkowej i jest pozyskiwany od dojrzałych ptaków. Dzięki temu charakteryzuje się większą trwałością, niż ten pochodzący od młodych gęsi, których pierze masowo dostarczane jest przez chińskich hodowców.

Marmot, kurtka Ama DablamMarmot, kurtka Ama Dablam

A materiały? Są to najlżejsze wodoodporne, puchoszczelne i oddychające tkaniny dostępne na rynku. Bardzo gęsto utkany nylon 20 den, który łączy w sobie ultralekką wagę i pełną szczelność dla puchu. Ciekawostką jest, że Marmot jest jednym z prekursorów i liderów w dziedzinie stosowania laminatów membranowych w produkcji śpiworów puchowych – stosuje je już od 1977 roku.

Tymi doskonałymi walorami puchu możemy cieszyć się w kurtce Ama Dablam – lekkiej (510 g), wyposażonej w regulowany kaptur konstrukcji. Kurtka posiada piersiową kieszeń i mankiety zapinane na velcro. Krój rękawa wykonano w technologii Angel-Wing Movement, która zapobiega podjeżdżaniu dołu kurtki.

Komfortowy sen w zimowych warunkach to domena śpiwora Pinnacle, który podobnie jak Ama Dablam wypełniony jest najwyższej jakości puchem 800+ cuin. Wyposażony w doskonały kaptur Nautilus, a na drugim końcu – w komory puchowe podwójnej grubości dla ochrony stóp przed zimnem.

Marmot, śpiwór PinnacleMarmot, śpiwór Pinnacle

Dla tych, którzy nie chcą ruszać się zimą z miasta Marmot stworzył kurtkę Zeus (425g). Wyposażona w techniczny krój rękawa oraz patkę ocieplającą zamek, doskonale sprawdzi się także na szlaku. Dzięki super lekkiej tkaninie i doskonałemu puchowi 800 cuin Zeus mieści się do własnej kieszeni.

Marmot, kurtka ZeusMarmot, kurtka Zeus

Więcej informacji znajdziecie na naszych stronach internetowych, specjalnym kanale Youtube oraz na Facebooku:

www.marmot.eu
www.marmot.com
www.youtube.com/marmotpro
www.facebook.com/marmotpro

Marmot, Piotr Pustelnik w kombinezonie 8000 ParkaMarmot, Piotr Pustelnik w kombinezonie 8000 Parka

źródło: Marmot

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0