HomeNowości z rynku

SmartWool, czyli siła komfortu

Produkty SmartWool łączą w jeden funkcjonalny pakiet bezkonkurencyjną skuteczność, delikatność i najwyższą wygodę w każdych warunkach.

Historia SmartWool sięga piętnastu lat, kiedy to dwóch instruktorów narciarstwa z Vermont w Nowej Anglii ponownie odkryło doskonałe właściwości wełny, lecz nie tej zwykłej, która gryzie, jest ciężka i kurczy się w praniu, lecz nowozelandzkiej wełny z merynosów.

SmartWool współpracuje tylko z najlepszymi hodowcami w Nowej Zelandii, których owce chowane są na otwartych przestrzeniach, w czystym i naturalnym środowisku. Precyzyjnie wyselekcjonowana, najdelikatniejsza wełna poddawana jest unikalnej obróbce w technologii Smart, dlatego SmartWool nie kurczy się i jest sprężysta, przewyższając jakością i trwałością inne rodzaje wełny merino.

Produkty SmartWool zapewniają wysoką skuteczność przede wszystkim dzięki naturalnym własnościom termoregulacyjnym wełny. Dzięki złożonej strukturze włókna, wełna pozwala na transport wilgoci w stanie lotnym. W ten sposób możliwe jest efektywne zarządzanie wilgocią i utrzymanie stale suchego środowiska wokół skóry, co gwarantuje jej optymalny mikroklimat. Włókno gromadzi ciepło wewnątrz, ogrzewając nas gdy jest zimno, a szybki transport wilgoci zapewnia chłodzenie, gdy jest gorąco. Dodatkowo, mniejsza wilgotność wraz z naturalną antybakteryjnością wełny, sprawiają, że bez względu na naszą aktywność produkty SmartWool zachowają świeżość nawet przez kilka dni. Tego nie zapewni nam żadne włókno syntetyczne.

Znakomitą jakość wełny SmartWool możemy docenić w niezwykle ciepłych skarpetach Mountaneering Extra Heavy, sprawdzonych przez Piotra Pustelnika na Annapurnie. Płaskie szwy nie powodują obtarć, a bezuciskowe ściągacze stabilizują skarpetę, która dla jeszcze lepszej amortyzacji została wyposażona w dodatkową warstwę włókien.

SmartWool, skarpety Mountaneering Extra HeavySmartWool, skarpety Mountaneering Extra Heavy

Ski Medium to skarpeta zaprojektowana specjalnie dla narciarzy. Przód piszczeli i podeszwa zostały wzmocnione, gwarantując lepszą amortyzację, a dzięki SamrtWool Fit System skarpeta leży stabilnie na stopie.SmartWool ma także w swojej kolekcji wyspecjalizowaną i zaawansowaną technologicznie linię skarpet PhD. Każdy model zaprojektowano z myślą o konkretnej dyscyplinie i formie wysiłku fizycznego. Skarpety wyposażono w czterostopniowy system dopasowania 4-degree Fit System.

SmartWool, skarpety Ski MediumSmartWool, skarpety Ski Medium

SmartWool może się także poszczycić doskonałą bielizną sportową, stworzoną przez najlepszych projektantów. Wyposażona w płaskie szwy, świetnie dopasowuje się do sylwetki, zapewniając najwyższy komfort podczas każdej aktywności.

źródło: SmartWool

KOMENTARZE

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    SmartWool Mountaineering Extra Heavy Crew – Życie pisane górami… 7 lat ago

    […] O marce SmartWool / portal 4Outdoor […]