HomeImprezy outdoor

Już w piątek rozpocznie się 8. Krakowski Festiwal Górski!

Najlepsi wspinacze, wybitne górskie osobowości, podróżnicy, świetni fotograficy i doskonałe kino górskie – to wszystko w dniach 3-5 grudnia na 8. Krakowskim Festiwalu Górskim. W ciągu trzech dni w Krakowie, w sali widowiskowej Uniwersytetu Ekonomicznego, gościć będzie wielki alpinistyczny świat.

Na scenie festiwalowej wystąpi światowa i polska czołówka himalaistów, wspinaczy wielkościanowych i sportowych. Wśród gwiazd pojawi się m.in. Catherine Destivelle (pierwsza dama francuskiego alpinizmu, ikona kobiecej wspinaczki), Adam Ondra (wybitnie utalentowany 17-letni wspinacz, który ma na swoim koncie najlepsze przejścia skalne i wielkościanowe na świecie) oraz Robert Jasper (jeden z najlepszych wspinaczy lodowych i mikstowych na świecie). Polscy goście festiwalu będą reprezentowani m.in. przez Kingę Baranowską, Piotra Pustelnika, Krzysztofa Wielickiego, Adama Pustelnika, Konrada Ociepkę i Marcina Wszołka

Piotr Pustelnik i Kinga Baranowska w bazie pod Annapurną (fot. www.kingabaranowska.com)Piotr Pustelnik i Kinga Baranowska w bazie pod Annapurną (fot. www.kingabaranowska.com)

Krakowski Festiwal Górski od początku swojego istnienia nieodłącznie był związany z obrazem. Jak co roku na ekranie pojawią się filmy górskie z najwyższej półki. Miłośnicy filmu górskiego będą mogli śledzić wyścig polskich produkcji o Grand Prix KFG 2010. W tym roku po raz pierwszy odbędzie się także Międzynarodowy Konkurs Filmowy – zobaczymy najlepsze obrazy z całego świata.

Pełna hala na KFG (fot. Adam Kokot)Pełna hala na KFG (fot. Adam Kokot)

Tradycyjnie podczas festiwalu wręczona zostanie prestiżowa „Jedynka” – nagroda środowisk alpinistycznych za wybitne osiągnięcie na polu alpinizmu i wspinaczki sportowej.

Na 8. KFG nie zabraknie również interaktywnych kursów lawinowych, paneli dotyczących najważniejszych zasad bezpiecznego poruszania się po górach, freeridu oraz gorących dyskusji o ekologii. W czasie Festiwalu rozegrane zostaną emocjonujące Mistrzostwa Polski w Boulderingu. Bardzo ważnym elementem festiwalu będą targi sprzętu i odzieży outdoorowej.

Finał Pucharu Polski w Boulderingu na 7.KFG (fot. Adam Kokot)Finał Pucharu Polski w Boulderingu na 7.KFG (fot. Adam Kokot)

KFG to prawdziwe święto gór, którego nie można przegapić!

Więcej informacji o festiwalu znajduje się na stronie: www.kfg.pl

Dorota Dubicka/KFG

KFG sponsorzy 

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0