HomeNowości z rynku

Montane wprowadza najlżejszą na świecie trójwarstwową kurtkę wykonaną z materiału eVent

W sezonie wiosna/lato 2011 brytyjska firma Montane wprowadza nowy anorak Montane Spektr Smock, który jest najlżejszą techniczną kurtką, wykonaną przy zastosowaniu wodoodpornej i wiatroszczelnej, trójwarstwowej technologii eVent.

Model ten został zaprojektowany dla ultra szybkich wejść, ataków szczytowych i górskich maratonów, czyli dla wszystkich tych aktywności, gdzie waga jest czynnikiem krytycznym i gdzie nie można dla niej poświęcić osiągów ani wytrzymałości.

Kurtka Montane Spektr SmockKurtka Montane Spektr Smock

Kurtka waży jedynie 210 g i jest w całości wykonana z trójwarstwowego laminatu eVent. Dla zredukowania wagi, Spektr wykorzystuje nowy system zamykania – wyeliminowano bowiem zamki na rzecz systemu pętelek (Tornado roll closure system). Po prostu rolujemy ‘poły’ kurtki i zabezpieczamy trzema pętelkami z haczykami. Zamek wyeliminowano ze względu na łatwość pakowania i rozmiar kurtki po złożeniu.

Ze względu na wagę nie zastosowano sznurogumek ze stoperem a jedynie uelastyczniono krawędzie dołu kurtki, a także krawędzie kaptura i mankiety rękawów. Kaptur nie posiada daszka; wyposażono go jednak w niewielka kieszonkę, do której można go schować kiedy nie jest potrzebny. Ponadto krój kaptura został przy tym pomyślany tak, aby mógł on stanowić kompatybilną całość z czapką Montane eVent Pace Cap.

Kurtka na rynku będzie dostępna w sezonie wiosna/lato 2011.

 Źródło: www.outdoorindustry.org

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0