HomeNowości z rynku

Nowości Polartec na zimę

Spadł pierwszy śnieg i już niebawem wielbiciele gór będą mogli szaleć na stokach lub wyruszyć na szlaki. Właśnie dla nich uznane marki, tj. Marmot, The North Face, HiMountain, stworzyły odzież wykonaną z dzianin: Polartec® Power Shield O2®, Polartec® Windbloc® czy Polartec® Thermal Pro®, aby zapewnić im swobodę ruchów i komfort użytkowania nawet podczas bardzo intensywnej aktywności.

  • Kurtka i spodnie Pro Tour marki MARMOT

Zostały stworzone dla tych, którzy myślą o podboju stoków narciarskich lub ciężko pracują na swoje skręty w puchu. Dzianina Polartec® Power Shield O2®, z której kurtka i spodnie Pro Tour zostały uszyte, oferuje doskonałe połączenie ochrony przed warunkami atmosferycznymi ze swobodą ruchu. Jej odporna na przetarcia powierzchnia wytrzyma np. uderzenia gałęzi szybko mijanych drzew, a technologia laminacji pozwala na swobodne odprowadzenie wilgoci na zewnątrz.

Marmot, jurtka Pro TourMarmot, damska kurtka Pro Tour

Dzianina Polartec® Power Shield O2® składa się z gładkiej, mocno utkanej przędzy odpornej na ścieranie, która dodatkowo nie jest sztywna i nie szeleści. Powierzchnia o strukturze weluru zatrzymuje powietrze i zapewnia wysoki wskaźnik ciepła względem ciężaru dzianiny. Natomiast perforowana membrana ułatwia dzianinie blokowanie 96% wiatru. Pozostałe 4% wiatru cyrkuluje wewnątrz dzianiny, co znacznie zwiększa przepływ wilgoci w postaci pary wodnej (4-krotnie szybszy niż w innych wodoodpornych oddychających warstwach odzieży) i poprawia oddychalność, zmniejszając ryzyko przegrzania.

Kurtka Pro Tour posiada: odpinany kaptur wyposażony w wygodny system regulacji, ściągacz na dole kurtki, anatomiczny krój rękawów Angel-Wing MovementTM, mankiety regulowane na rzepy, wewnętrzną kieszonkę zapinaną na suwak, kieszenie zewnętrzne zapinane na suwak, wewnętrzną kieszeń z siatki, kieszonkę na rękawie zapinaną na suwak.

W męskich narciarskich spodniach Pro Tour projektanci zastosowali mnóstwo praktycznych rozwiązań tj.: regulowany pas z zapięciem na zatrzask, odpinane szelki, suwaki na wysokości kostek, fartuchy śnieżne wewnątrz nogawek, przednie kieszenie na dłonie zapinane na suwak, kieszeń z tyłu zapinana na suwak i dodatkową kieszeń na udzie.

Marmot, spodnie Pro TourMarmot, spodnie Pro Tour

***

  • Kurtka Gritstone marki THE NORTH FACE

Ta całkowicie nieprzewiewna kurtka jest częścią linii The North Face® Summit Series™.

Gritstone jest wykonana z dzianiny Polartec® Windbloc® – jej właściwości sprawiają, że nie trzeba zakładać na siebie kolejnej warstwy odzieży membranowej. Jest to możliwe, ponieważ Polartec® Windbloc® łączy ciepło dwóch izolacyjnych warstw oddzielonych poliuretanową membraną. To rozwiązanie umożliwia szybkie wydostawanie się na zewnątrz wilgoci (w postaci pary wodnej), przy jednoczesnej wiatro- i wodoszczelności kurtki.

Technologia wykonania dzianiny Polartec® Windbloc® sprawia, że kurtka Gritstone nie szeleści podczas noszenia. A dzięki użyciu właśnie tej dzianiny jest także bardzo lekka, co podwyższa komfort jej użytkowania kurtki i pozwala na znaczną redukcję wagi bagażu, w którym spakowana będzie Gritstone.

The North Face, męska kurtka GritstoneThe North Face, męska kurtka Gritstone

Kurtka Gritstone posiada:

Wersja męska: 3 zewnętrzne kieszenie – dwie na klatce piersiowej i jedną na rękawie.
Wersja damska: 3 zewnętrzne kieszenie – dwie boczne i jedną na rękawie.

***

  • Kurtka Klondike marki HiMOUNTAIN

Klondie charakteryzuje się wysokimi parametrami użytkowania, i bardzo wygodnym krojem. Doskonale sprawdzi się jako druga warstwa ubrania. Kurkta została uszyta z dzianiny Polartec® Thermal Pro®.

Ta zaawansowana technologicznie dzianina, utrzymuje optymalną temperaturę ciała i jednocześnie odprowadza wilgoć na zewnątrz, pozwalając skórze naturalnie oddychać. Dodatkowo, Polartec® Thermal Pro® szybko schnie i charakteryzuje się miękkością w dotyku oraz bardzo wysoką kompresyjnością − ponad 40% wyższą niż w przypadku standardowych dzianin tego typu. Kurtka Klondike jest również odporna na codzienne wycieranie i uszkodzenia mechaniczne.

HiMountain, damska kurtka KlondikeHiMountain, damska kurtka Klondike

Kurtka Klondike posiada:lekko dopasowany krój, 2 kieszenie zewnętrzne zapinane na zamek. Dzięki wysokiej jakości dzianin marki Polartec®, odzież z nich wykonaną można użytkować przez lata, bez limitu prań w pralce i bez obaw o utratę właściwości technicznych dzianin.

***

Kurtka Pro Tour marki MARMOT

Dzianina: Polartec® Power Shield® O2
Dostępne kolory: czarny, granatowy, zielony, czerwony (męska)
czarny, fioletowy, jasno zielony, czerwony (damska)
Dostępne rozmiary: S, M, L, XL, XXL (męska)
XS, S, M, L, XL (damska)
Cena brutto: ok. 999 zł
Gdzie kupić?: http://www.marmot.de/index.php?page=home

Spodnie męskie Pro Tour marki MARMOT

Dzianina: Polartec® Power Shield® O2
Dostępne kolory: czarny
Dostępne rozmiary: S, M, L, XL, XXL
Cena brutto: ok. 799 zł
Gdzie kupić?: http://www.marmot.de/index.php?page=home

Kurtka Gritstone marki THE NORTH FACE

Dzianina: Polartec® Windbloc®
Dostępne kolory: czarny, szary/czarny, szary/jasno niebieski (męska)
czarny, jasno niebieski, fioletowy (damska)
Dostępne rozmiary: S, M, L, XL, XXL (męska)
S, M, L, XL (damska)
Cena brutto: ok. 699 zł
Gdzie kupić?: http://eu.thenorthface.com/tnf-eu-en/cover/

Kurtka Klondike marki HiMOUNTAIN

Dzianina: Polartec® Thermal Pro®
Dostępne kolory: beżowy, szary, brązowy
Dostępne rozmiary: S, M, L, XL, XXL (męska)
XS, S, M, L, XL (damska)
Cena brutto: ok. 245 zł
Gdzie kupić?: http://www.sfpl.pl/shop

Katarzyna Moskalik

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0