HomeNowości z rynku

Trening z pulsometrem Joe Friela już na polskim rynku

7 grudnia ukazała się publikacja „Trening z pulsometrem” autorstwa Joe Friela. To świetny poradnik, jak sterować treningiem i maksymalizować jego efekty przy użyciu pulsometru. Przewodnik dla biegaczy, kolarzy, narciarzy, pływaków, wioślarzy, rolkarzy i osób uprawiających fitness.

Tysiące amatorów sportu używa monitorów pracy serca. Jednak wiedza dotycząca ćwiczeń z takim urządzeniem jest rozproszona. „Trening z pulsometrem” to pierwsza tak kompleksowa publikacja w języku polskim na ten temat.

Trening z pulsometrem, okładka 

Tysiące amatorów sportu w Polsce używa monitorów pracy serca. Wiedzą oni, że należy trenować w określonych strefach tętna. Skąd jednak czerpią informacje, jak te strefy wyznaczać? Jak zbudować dobry plan treningowy z wykorzystaniem pulsometru? Wiedza o tych zagadnieniach dotychczas była rozproszona. „Trening z pulsometrem” to pierwsza tak kompleksowa publikacja w języku polskim na ten temat. Co więcej – obala wiele mitów.

Autor publikacji, Joe Friel, wyjaśnia m.in. dlaczego wyznaczanie stref na podstawie tętna maksymalnego jest błędem. Wskazuje różnice w użyciu pulsometrów między takimi dyscyplinami sportu jak bieganie, kolarstwo, pływanie czy narciarstwo biegowe. Tłumaczy, jak niwelować niedokładności pomiarów, wynikające z wpływu rozmaitych czynników (choćby temperatury powietrza, odwodnienia czy zmęczenia).

Książka Joe Friela nie tylko skupia się na użyciu pulsometrów. Autor wyjaśnia szczegółowo zagadnienia fizjologii wysiłkowej i omawia swoją słynną Triadę Treningową. To dzięki niej, w kolejnych rozdziałach, czytelnik może krok po kroku zbudować swój własny, szczegółowy, dostosowany do indywidualnych potrzeb program treningowy. Joe Friel prowadzi czytelnika za rękę, dając mu narzędzia do zaprogramowania poprawy kondycji i osiągania coraz lepszych rezultatów w danym sporcie wytrzymałościowym.

TRENING Z PULSOMETREM
AUTOR: JOE FRIEL
PRZEKŁAD: ANNA HALBERSZTAT
STRON: 208
FORMAT: 165×235 mm
OPRAWA: MIĘKKA
ISBN: 978-83-930794-0-7
CENA: 36,90 zł
Wydawnictwo: Inne Spacery, 2010

***

Joe Friel trenuje sportowców wytrzymałościowych od 1980 roku. Jest magistrem nauk o sporcie certyfikowanym przez Amerykański Związek Triathlonu i Amerykański Związek Kolarstwa, a także założycielem Amerykańskiego Narodowego Komitetu Trenerów Triathlonowych (USA Triathlon National Coaching Commission). Joe Friel jest znany polskim czytelnikom z takich publikacji, jak: „Biblia treningu kolarza górskiego”, „Triathlon biblia treningu” czy „Paleodieta dla sportowców”.

Jakub Karp

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0