HomeNowości z rynku

System warstwowy SmartWool rozwiązuje dylematy niewygodnych warstw odzieży

Każdy, kto spędza trochę czasu na świeżym powietrzu w zimie wie, że warstwowy system odzieży stanowi klucz do całodziennego komfortu, regulacji temperatury i przede wszystkim dobrej zabawy. Naprzeciw takim potrzebom wychodzi SmartWool, proponując system SmartWool® Layer Up.

Aż do tej pory większość firm outdoorowych i użytkowników traktowało warstwy jako niezależne od siebie elementy – jako indywidualne warstwy odzieży. Problem polega na tym, że pojedyncze warstwy nie są projektowane w taki sposób, aby dobrze współpracowały z sąsiadującymi z nimi warstwami, a więc podczas użytkowania nie sprawdzają się równie dobrze jak powinny lub mogłyby.

Firma SmartWool postanowiła rozwiązań dylemat doboru odpowiednich warstw odzieży za pomocą wprowadzenia Systemu Warstw Odzieży SmartWool® Layer Up, pełnego systemu warstwowego z wełny Merino, który jest zaprojektowany specjalnie z myślą o dopasowaniu, kroju i funkcjonalności.

System SmartWool® Layer Up oferuje techniczne modele składające się na warstwę podstawową odzieży Next-To-Skin (NTS) oraz warstwę środkową Thermal Midlayer (TML). Obie warstwy zostały zaprojektowany w taki sposób, aby skutecznie z sobą współpracowały, a tym samym zapewniały suchość, ciepło i niezwykłą wygodę – dzięki temu możesz dłużej uprawiać swoją ulubioną dyscyplinę.

Pomysł jest prosty, jednak dzięki niemu firma SmartWool po raz kolejny zmienia sposób myślenia ludzi o sposobie ubierania się.

SmartWool, Wm's TML Mid Full-Zip HoodySmartWool, Wm’s TML Mid Full-Zip Hoody

Włókna, które lepiej ze sobą współpracują:

Po pierwsze system SmartWool® Layer Up jest stworzony z nowozelandzkiej wełny najwyższej jakości Zque™ Merino. Dzięki temu uzyskujemy naturalną oddychalność, kontrolę wilgoci, zwalczanie brzydkiego zaachu i regulację temperatury, z których to właściwości słynie ten rodzaj wełny. Ponieważ zarówno pierwsza, jak i druga warstwa SmartWool® jest stworzona z wysokiej jakości włókien o tych samych właściwościach, warstwy SmartWool® lepiej ze sobą współpracują, odprowadzają wilgoć, kontrolują przykre zapachy, oddychają, regulują temperaturę w porównaniu ze swoimi syntetycznymi odpowiednikami.

Systematyczne podejście firmy SmartWool do warstw odzieży:

Po drugie, zamiast traktować warstwy odzieży osobno, firma SmartWool wybrała podejście „systematyczne”, projektując modele, które nie tylko dobrze działają osobno, lecz również doskonale współpracują razem. W wyniku lat prowadzonych badań i testów w Górach Skalistych, warstwy podstawowe SmartWool® NTS Baselayers oraz warstwy środkowe Thermal Midlayers doskonale sprawdzają się samodzielnie, a jeszcze lepiej współdziałają w połączeniu.

SmartWool, bluza męska na sezon jesień-zima 2011SmartWool, bluza męska na sezon jesień-zima 2011

Projektanci SmartWool stworzyli pierwszą i drugą warstwę z myślą o maksymalnym komforcie i mobilności podczas równoczesnego użytkowania obu warstw. W rezultacie tego warstwa podstawowa SmartWool® Baselayers jest dobrze dopasowana do sylwetki i działa przy samej skórze skutecznie wspomagając proces oddychania ciała.

Warstwa środkowa SmartWool Midlayers jest odrobinę mniej dopasowana do sylwetki i kontynuuje proces zapoczątkowany przez warstwę podstawową, a do tego zapewniają również izolację termiczną; zwiększają ciepło, równocześnie minimalizując objętość. Dobrze przemyślane szczegóły techniczne zawierają m.in. suwaki i szwy, które nie nakładają się na siebie, różne grubości tkanin, które po połączeniu ze sobą zapewniają maksymalną oddychalność i swobodę ruchu. Użytkownicy docenią doskonałą kontrolę nieprzyjemnych zapachów, kontrolę wilgoci, regulację temperatury oraz dopasowanie do sylwetki, które nie ogranicza swobody ruchu.

Wszechstronność:

Szeroki wybór modeli SmartWool pozwoli użytkownikom na precyzyjne dobranie systemu odzieży – w zależności od sylwetki, rodzaju wysiłku i warunków pogodowych. Dzięki trzem kategoriom wagowym NTS i TML oraz wielu wariantom konstrukcji tkanin i ich zastawieniom, użytkownicy są w stanie w pełni spersonalizować dobór odzieży, która zapewni im niezwykłą wygodę i ciepło bez zbędnej wagi oraz naturalną alternatywę dla tkanin syntetycznych.

Naukowe podejście do warstw odzieżowych wykonanych w 100% z Wełny Merino:

Wełna Merino zapewnia użytkownikom dwukrotnie większą ilość ciepła od odzieży syntetycznej, przy dwukrotnie mniejszej objętości. Odzież warstwy podstawowej i bielizna SmartWool’s® NTS stanowi fundament warstwowego systemu SmartWool® Layer up. Modele NTS początkują proces chłodzenia skóry poprzez odprowadzenie przez włókna wilgoci na zewnątrz i przekazanie jej środkowym warstwom odzieży Thermal Midlayer.

Oprócz tego, że SmartWool® Thermal Midlayer pozwala wilgoci i parze wodnej wędrować na zewnątrz, dzięki czemu oddychająca odzież zewnętrzna uwolni wilgoć do atmosfery, warstwa środkowa funkcjonuje również jako izolacja termiczna. Odprowadzana para wodna nie zamienia się w ciekły pot, a tym samym unikamy nieprzyjemnego uczucia zapocenia i wyziębienia odzieży. Dzięki temu użytkownik doświadcza suchości, ciepła i komfortu, tak aby uprawiana przez niego dyscyplina sportu nie była przerywana przez nieprzyjemne dreszcze.

źródło: SmartWool

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0