HomeNowości z rynku

Nowości na zimę od marki Tubbs

Na zakończonych 23 stycznia targach Outdoor Retailer Winter Market wiele firm zaprezentowało nowości sprzętowe na następny sezon. Należy do nich także marka Tubbs, amerykański producent rakiet śnieżnych, która przedstawiła nowe rakiety śnieżne Xpedition Backcountry, serię rakiet FLEX oraz nowe warianty wiązania 180 binding.

Rakiety śnieżne Xpedition Backcountry

Ciesząc się kolejną nagrodą „Gear Of The Year”, jakiej doczekały się rakiety śnieżne marki Tubbs, firma przedstawiła nowy model Xpedition, wyposażony w opatentowany system R2 Revolution Response, ramę Fit-Step oraz system Active Lift 19°.

Innowacyjny system R2 Revolution Response wspomaga poprzeczną stabilność wiązań ReAct tak, aby ułatwić dopasowanie do nierównego terenu, co z kolei pozwala na bardziej komfortowy krok i wspomaga trakcje. Precyzyjne wiązanie ReAct oraz ergonomicznie zaprojektowana rama Fit Step wraz z nagradzanym systemem raków Cobra czyni z modelu Xpedition doskonałą propozycję dla tych, którzy poszukują wyrobu precyzyjnego, o agresywnej trakcji, jak i wysokiej wartości użytkowej. Model jest dostępny w kilku długościach.

Wiązania 180 (180 binding)

Tubbs zaprezentował także trzy nowe warianty docenianych za prostotę, jednoklamrowych wiązań 180. Ich funkcjonalnością będzie się można teraz także cieszyć w liniach rakiet śnieżnych z kategorii Trial Walking i Day Hiking.

Przyjrzeliśmy się informacjom zwrotnym docierającym do nas od naszych klientów i zaangażowaliśmy naszych projektantów w rozszerzenie popularnego projektu, tak by uczynić go dostępnym nie tylko dla użytkowników linii Trial Walking ale także dla bardziej wymagających odbiorców modeli linii Day Hiking – mówi Katie Herod, manager marketingu. – Rezultatem prac są trzy warianty wiązania 180 zaprojektowanych z myślą o wygodzie i swobodzie użytkowania. Każdy wariant oferuje bardziej zaawansowaną wersję – dodaje.

180Pro – najbardziej solidne z serii wiązań 180, skonstruowane w wariantach męskim i żeńskim, wyposażone w Control Wings i pasek stabilizujący zapiętek. Wyściełany wierzch minimalizuje nacisk na stopę i stanowi dodatkową izolację. Ten typ wiązań zastosowano w modelach Tubbs Wilderness.

180Tour – zupełnie nowe wiązanie 180Tour łączy udoskonalony system taśm regulujący dopasowanie do buta z opatentowanymi przez Tubbs skrzydełkami stabilizującymi Control Wings, w celu uzyskania dokładnego dopasowania do szerokiej gamy męskich i żeńskich rozmiarów obuwia. Zastosowane w Tubbs Journey.

180EZ – uproszczone wiązanie 180EZ posiada prosty, jednoklamrowy mechanizm zapinający, połączony z łatwym w obsłudze, uretanowym paskiem stabilizującym zapiętek. Opatentowane stabilizatory Control Wings trzymają stopę w osi rakiety, podnosząc kontrolę kroku i wygodę. Dostępne w modelu Tubbs Frontier.

Rakiety śnieżne z Serii FLEX

Podkreślając zaangażowanie marki w tworzenie najwyższej jakości ergonomicznych projektów, zgodnych z biomechaniką ruchu, Tubbs przedstawił nowe modele rakiet z Serii FLEX.

Smuklejszy i węższy tył tych rakiet, wyraźnie widoczny szczególnie w damskich modelach, poprawia manewrowość, pozwalając na bardziej naturalny krok. Zmiany dokonane w konstrukcji modeli z serii FLEX uwzględniają uwarunkowania biomechaniczne, co w jeszcze większym stopniu zwiększa efektywność poruszania się po twardo ubitym śniegu.

Seria FLEX jest pierwszą linią ergonomicznych rakiet śnieżnych zoptymalizowanych pod kątem poruszania się zarówno po ubitym śniegu jak i w warunkach zróżnicowanej pokrywy śnieżnej. Testy przeprowadzone na modelach serii FLEX w 2009 roku przez zespół z wydziału Nauk o Zdrowiu i Ruchu na Uniwersytecie Stanowym w Colorado, wykazały, że dla danej długości tylnej części rakiety śnieżnej, częstotliwość tempa z jakim nos rakiety uderza o powierzchnię zaraz po oderwaniu pięty jest mniejsze w modelach serii FLEX niż w jakimkolwiek innym modelu o sztywnej platformie. To przekłada się na mniejsze obciążenie mięśni, ścięgien i stawów oraz przynosi rezultaty w postaci bardziej komfortowej, ergonomicznej i przyjemnej formy ruchu z wykorzystaniem rakiet śnieżnych.

Cechy serii FLEX:

  • FLEX Tail – tył rakiety pozwala na bardziej naturalne wybicie, absorbuje wstrząsy i redukuje nacisk na stawy w momencie kontaktu z podłożem.
  • Torsion Deck – elastyczna platforma adaptująca się do zmiennych warunków terenowych i śniegowych, poprawiając trakcję i komfort na nierównym podłożu.
  • 3D-curved Traction Rails – wyprofilowane w technologii 3D szyny trakcyjne, zapewniają najwyższą stabilność na stokach o ubitej nawierzchni, zapobiegając ślizganiu się na stromych podejściach lub zejściach.
  • Strefa Soft Strike – zastosowana w modelu FLEX NRG działa podobnie do absorbującej wstrząsy podeszwy butów biegowych. Współpracuje synergicznie z FLEX Trail, redukując napięcia przenoszone na stawy i mięśnie.
  • Seria FLEX jest dostępna w 4 wersjach, zależnie od przeznaczenia, zaawansowania, płci i wieku użytkowników.

Modele w tej serii to:

FLEX ALP – nowy projekt, zwycięzca w konkursie „Gear of the Year” 2010 organizowanym przez Outside Magazine. Jest to model przygotowany do trudnego, zróżnicowanego terenu. Model o agresywnej trakcji, wyposażony w podpiętek ActiveLift 19°.

FLEX NRG – zaprojektowany zgodnie z zasadami biomechaniki FLEX Tail, model FLEX NRG zapewnia ulgę dla stawów.

FLEX TRK – nowy, udoskonalony FLEX TRK jest teraz modelem kategorii Day Hiking. Wyposażony dla lepszej efektywności na stromych podejściach w technologie ActiveLIFT 16° oraz wiązanie QuickFLEX.

FLEX ESC – jest to nowy model w ofercie Tubbs, doskonały dla zimowych turystów szukających komfortu podczas śnieżnych spacerów. FLEX ESC to oferta o wywarzonej relacji ceny do jakości, która wyposażona została w takie techniczne cechy serii FLEX jak: FLEX Tail, 3D-Curved Traction Rails i wiązanie QuickFLEX. Model jest także dostępny w zestawie z kijkami i torbą.

FLEX Jr – ten sam nagradzany design i technologie obecne w modelach dla dorosłych ale skrojone tak, by pasowały na dziecięce stopy. Rakiety posiadają ciekawą stylistykę obejmującą atrakcyjne dla dzieci grafiki.

Źródło: www.outdoorindustry.org

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0