HomeNowości z rynku

Wiosną na narty?

Każdy miłośnik białego szaleństwa przyzna, że nie ma nic lepszego, niż kwietniowy wyjazd na narty. Mniejsze kolejki do wyciągów, niższe ceny w kurortach, dużo śniegu i długie słoneczne dni – czego chcieć więcej? Odzieży, która pozwoli cieszyć się z tego wszystkiego.

Kiedy na niebie świeci słońce z pewnością nie potrzeba ciężkiej, ocieplanej kurtki z ograniczającą ruchy podszewką. W walizce miejsce wielkich puchowych kurtek powinny zająć lekkie i zapewniające jak najlepszą ochronę ubrania. Znacznie ważniejsza w ich przypadku będą: wentylacja zapewniona przez odpowiednio rozmieszczone, zapinane otwory i zdolność materiału do odprowadzenia pary wodnej.

Dobrze jeżeli przed mokrym, wiosennym śniegiem i wiatrem poza samym wodoszczelnym materiałem chronić będą także wodoszczelne zamki, fartuch śnieżny i regulowane brzegi kurtki.

Skończyły się już czasy kiedy wybierając się na narty trzeba się było ubierać „na cebulę”. Teraz liczy się przede wszystkim wygoda, którą zapewni nie tylko krój, ale i rozciągliwy materiał.

Wszystkie te wymagania spełnia kurtka The North Face Free Thinker wykonana z materiałów Gore – Tex Pro Shell 3L i Gore – Tex Stretch Pro Shell 3L.

The North Face, spodnie  Free ThinkerThe North Face, kurtka Free Thinker

Razem ze spodniami Incrusion Alp, które wykonanane zostały z materiału HyVent Alpha 2L, stanowią dosonały zestaw na każdą pogodę. Zarówno spodnie jak i kurtka posiadają wbudowane reflektory RECCO, które ułatwiają poszukiwanie osób zasypanych przez lawiny.

The North Face, spodnie Incrusion AlpThe North Face, spodnie Incrusion Alp

Aby zapewnić sobie całkowitą ochronę przed gorszą pogodą warto dobrać odpowiednie rękawice. Crowley to wiosenna rękawica wykonana z materiału dura stretch z cienką piankową ociepliną. Bardzo dobrze odprowadza parę wodną i zapewnia ochronę dłoni.

The North Face, rękawice CrowleyThe North Face, rękawice Crowley

Więcej informacji na temat produktów The North Face, znaleźć można na stronie eu.thenorthface.com.

źródło: The Nort Face

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0