HomeImprezy outdoor

Świetny występ Iturriety, Chaigneau i Hawker na The North Face Trans Gran Canaria

Zigor Iturrieta z Hiszpanii zwyciężył w odbywającym się między 4 a 6 marca 123-kilometrowym ultramaratonie, którego trasa przecina hiszpańską wyspę Gran Canaria. Wśród kobiet triumfowała Lizzy Hawker z Wielkiej Brytanii. Teamowy kolega zwycięzców, Francuz Sebastien Chaigneau, zajął trzecie miejsce.

Biegacze biorący udział w The North Face Trans Gran Canaria rywalizowali przy wyjątkowo chłodnej i wilgotnej, jak na tę porę roku, pogodzie. 282 zawodników z całej Europy ruszyło w piątek o północy z Playa Del Ingles na trasę wiodącą przez najbardziej górzyste tereny wyspy. Po pokonaniu najwyższego punktu na trasie – 1949 m n.p.m. – zawodnicy mieli przed sobą jeszcze długą drogę w dół, do Las Palmas de Gran Canaria na północy wyspy.

Hiszpan Zigor Ituritta, nowy członek teamu The North Face, pokazał, że bardzo dobrze czuje się w swoich stronach. Na mecie pojawił się pierwszy z czasem 13 h 22 m 37 s. Siedem minut za zwycięzcą na metę wbiegł Węgier Csaba Nemeth. Sebastien Chaigneau zajął 3. miejsce z czasem 13 h 45 m i 5 s.

Trans Gran Canaria, Zigor IturittaTrans Gran Canaria, zwycięzca Zigor Ituritta

Wśród kobiet triumfowała Elizabeth Hawker z teamu The North Face. Czas 15 h 55 m i 47 s dał jej 13. miejsce w klasyfikacji generalnej. Druga na podium, Hiszpanka Nerea Martinez, dotarła na metę prawie godzinę po zwyciężczyni.

Trans Gran Canaria, Elizabeth HawkerTrans Gran Canaria, najlepsza wśród biegaczek Elizabeth Hawker

W czasie The North Face Trans Gran Canaria odbyły się jeszcze trzy biegi na dystansach: 96 km, 42 km i 24 km. W sumie wystartowało w nich 1400 biegaczy z całej Europy.

Więcej informacji o imprezie www.transgrancanaria.net.

Już niedługo kolejne ultramaratony The North Face:

• The North Face® Laveredo Ultra-Trail, 2-3 lipca 2011

• The North Face® Ultra-Trail du Mont-Blanc, 22-28 sierpnia 2011

Więcej informacji na ten temat na stronie www.thenorthface.com.

Jacek Będkowski

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0