HomeNowości z rynku

Nowa kolekcja Berghaus wprost ze szczytu góry Asgard

Na sezon wiosna-lato 2011 Berghaus poszerza granice wprowadzając na rynek najbardziej techniczne produkty do wspinaczki, jakie powstały do tej pory. Kolekcja Mountain Asgard stoi na szczycie kategorii Extrem. Zaprojektowana została we współpracy z liderem zespołu Berghaus, Leo Houldingiem podczas jego heroicznego wejścia na górę Asgard na wyspie Baffina (wyczyn Leo został pokazany w wielokrotnie nagradzanym filmie „The Asgard Project”).

Nowa kolekcja, dostępna od marca 2011, charakteryzuje się lekkością oraz wysokim zaawansowaniem technicznym. Wyprodukowana została przy współpracy z Leo Houldingiem, projektantami Berghaus oraz specjalistami od technologii odzieży. Prototypy produktów były testowane w ekstremalnych warunkach podczas wspinaczki na górę Asgard, a następnie poprawione i ulepszone zgodnie z sugestiami Leo i reszty zespołu. Wynikiem tych prac jest nowa, niezwykle lekka i dopracowana pod każdym kątem kolekcja Mount Asgard.

Asgard Smock jest odzwierciedleniem Berghaus EXTREM w najlepszym wydaniu. Kurtka ta jest niezwykle lekka, wodoodporna oraz oddychająca, co czyni ją bardzo funkcjonalną. Posiada automatycznie dopasowujący się do głowy kaptur, który jest wystarczająco obszerny, by założyć go na kask. Wyprodukowana z możliwie najlżejszego 3-warstwowego Gore-Tex Pro Shell z technologia micro-grid. Asgard Smock waży zaledwie 280 g, więc idealnie sprawuje się podczas długiej, wyczerpującej wspinaczki.

Niektóre z najlepszych cech Asgard Smock zostały wykorzystane w całej kolekcji Asgard. Taki sam kaptur pojawia się także w Mount Asgard Jacket – kolejnej wysoce zaawansowanej technicznie kurtce. Mount Asgard Jacket jest bardzo wytrzymała i lekka. Posiada system wentylacji 3D co pozwala na bardziej efektywne chłodzenie ciała podczas wyczerpującej wspinaczki oraz specjalne wstawki pod pachami nieograniczające ruchów.

Kolejnymi kluczowymi produktami kolekcji Asgard są wysoko zaawansowane technicznie Baffin Island Softshell Jacket i Baffin Island Softshell Vest.

Dopełnieniem kolekcji są spodnie Saltoro Pant – lekkie, wytrzymałe i przeznaczone do wielorakiego zastosowania. Charakteryzują się doskonałym połączeniem solidnej ochrony i swobody ruchów.

Po raz kolejny kategoria Berghaus Extrem staje na wysokości zadania , by pomóc wspinaczom osiągać szczyty ich własnych możliwości. Projekt Asgard jest dowodem na to, jak odpowiedni strój może pomóc zdobyć wyznaczone cele. Produkty, które wykorzystywał Leo podczas wspinaczki, są teraz dostępne dla każdego w kolekcji Berghaus Extrem.

Wszystkie produkty z kolekcji są dostępne od marca 2011.

Źródło: Berghaus

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0