HomeRynek outdoor

33 lata w kurtce Fjallraven – HBMM wymienia stary model na nowy

Firma HBMM wymieniła nieodpłatnie klientowi 33-letnią kurtkę marki Fjallraven na ten sam model z najnowszej kolekcji. Wysłużona kurtka jest nadal w doskonałym stanie i będzie służyć w poznańskiej wzorcowni marki za dowód trwałości i ponadczasowości produktów Fjallraven.

Miesiąc temu pracownik firmy HBMM, polskiego przedstawiciela marki Fjallraven, odebrał dziwny telefon. Klient, który dzwonił twierdził, że jest wieloletnim posiadaczem kurtki Fjallraven model Expedition Down Jacket i cieszy się, że Fjallraven w końcu ma przedstawicielstwo w Polsce, ponieważ chciałby kupić sobie nową kurtkę. W rozmowie wyszło, że chodzi dokładnie o ten sam model, rozmiar i kolor, co posiadana przez klienta kurtka. Rozmówca oświadczył również, że jest bardzo zadowolony z kurtki i dlatego chce dokładnie taką samą tylko nową, ponieważ ta już ma swoje lata. Na pytanie, ile lat kurtka jest użytkowana padła krótka odpowiedź – 33 lata!

33-letnia kurtka Expedition Down Jacket (z lewej) i jej nowy model (z prawej)33-letnia kurtka Expedition Down Jacket (z lewej) i jej nowy model (z prawej) (fot. HBMM)

Po dłuższej pauzie w słuchawce przedstawiciel HBMM upewnił się, że dobrze usłyszał i obiecał klientowi, że postara się sprowadzić ten model specjalnie dla niego.

Opisana sytuacja przypomina wydarzenie sprzed kilkunastu lat, kiedy to 80-letni Niemiec przyjechał swoim wysłużonym autem do salonu Mercedesa. Kiedy pracownicy zobaczyli, że samochód ma ponad 30 lat, jest w dobrym stanie technicznym i składa się wyłącznie z oryginalnych części, złożyli starszemu panu nietypową propozycję. Po miesiącu została dokonana oficjalna wymiana zabytkowego mercedesa na nowy, wybrany przez klienta model. Użytkownik był bardzo zaskoczony i zadowolony z wymiany a przedstawiciel Mercedesa otrzymał w zamian coś bezcennego. Jeżdżący dowód jakości i długowieczności marki. 

33-letnia kurtka Expedition Down Jacket (fot. HBMM)33-letnia kurtka Expedition Down Jacket (fot. HBMM)

Po szybkiej konsultacji z centralą w Szwecji podjęliśmy decyzję o nieodpłatnej wymianie wysłużonej kurtki na nową. Taka wymiana była możliwa z dwóch powodów. Stara kurtka nawet po 33 latach użytkowania nadal wygląda świetnie i możemy ją pokazywać jako dowód niezwykłej trwałości produktu. Po drugie, nasza marka jest „modoodporna”, dlatego po 33 latach klient nadal mógł wybrać ten sam model, w tym samym kolorze i fasonie.

Zadowolony klient z nową kurtką. W tle stary model (fot. HBMM)Zadowolony klient z nową kurtką. W tle stary model (fot. HBMM)

Pan, który został poinformowany o naszej decyzji podobnie jak nasz pracownik najpierw chwilę milczał, a potem dwukrotnie upewnił się, czy dobrze usłyszał. Oficjalna wymiana odbyła się we siedzibie HBMM w Poznaniu. Po krótkiej sesji zdjęciowej nowa kurtka znalazła miejsce na plecach zadowolonego klienta, a stara dostała honorowe miejsce we wzorcowni. Od tej pory podczas każdej prezentacji będziemy ją pokazywać jako niezbity dowód ponadczasowości i najwyższej jakości produktów marki Fjallraven.

Jakub Rymowicz
HBMM

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0