HomeRynek outdoor

Nowy, przyjazny środowisku system odzieży wierzchniej marki Fjallraven – Eco Shell

Poddający się recyklingowi, nie zawierający fluorocarbonu i nieszkodliwy dla klimatu – Fjallraven uruchamia nowy, przyjazny środowisku system Eco-Shell. Kurtki i spodnie wykonane są z wtórnie przetworzonego poliestru, ich wydajność jest porównywalna z inną wodoszczelną odzieżą, jednocześnie całkowicie podlegają recyklingowi w ramach wiodącego systemu Eco Circle. Eco-Shell jest ważnym krokiem na drodze do realizacji zobowiązania marki Fjallraven, aby stosować tylko ekologiczne materiały i procesy produkcyjne.

Marka Fjallraven zawsze była zaangażowana w poszukiwanie zrównoważonych rozwiązań oraz w produkcję ponadczasowych, wytrzymałych produktów. Już w 1992 roku tkanina użyta w klasycznym modelu torby Kanken została wyprodukowana z wtórnie przetworzonych butelek PET. Fjallraven w swoich produktach używa także innych przyjaznych środowisku włókien, takich jak wtórnie przetworzony poliester i organiczna bawełna. Mowa tu o wszystkich produktach, od koszulek po odzież zewnętrzną, a od tego roku wszystkie impregnaty stosowane w odzieży wodoodpornej będą także wolne od fluorocarbonu. Rozwój Eco-Shell jest jednym z ostatnich kroków do celu, jaki obrała marka Fjallraven – odpowiedzialne interakcje z ludźmi, zwierzętami i naturą.

Jesteśmy szczęśliwi prezentując Eco-Shell, materiał, który z punktu widzenia wydajności jest w pełni porównywalny z zaawansowanymi technicznie membranami dostępnymi na rynku. Wierzę, że dzięki wprowadzeniu nowych technologii i udoskonalonych procesów możemy nadal zwiększać udział materiałów i metod pracy przyjaznych środowisku. W ciągu pięciu lat większość naszej kolekcji będzie produkowana z ekologicznych materiałów, bez obniżania naszych oczekiwań co do jakości i wytrzymałości – mówi Martin Axelhed, CEO Fjallraven.

Eco-Shell powstał we współpracy z japońskim Teijin, który wraz z systemem Eco Circle jest światowym liderem w dziedzinie wtórnej obróbki poliestru. Pierwsza kolekcja z Eco-Shell zostanie zaprezentowana latem 2011 roku i będzie obejmować trzy kurtki męskie, dwie damskie, a także parę spodni unisex. Program Eco-Shell już doczekał się uznania – kurtka Eco Trail otrzymała nagrodę SOA Sustainability Award, przyznawaną przez Scandinavian Outdoor Group.

Kurtka Eco Trail marki FjällrävenNagrodzona kurtka Eco Trail marki Fjällräven

To niezwykle ekscytujące i świadczy o tym, że jesteśmy na właściwiej drodze. To jest także istotna wskazówka dla innych, mówiąca o tym, że tworząc Eco-Shell podejmujemy ważną decyzję. Przez 15 lat rozwijaliśmy nasze tkaniny i inwestowaliśmy w ich marketing. Teraz nadszedł decydujący czas, aby odejść od Hydratic i zastosować Eco-Shell w całej kolekcji naszej wodoszczelnej odzieży – mówi Martin Axelhed.

Podstawowe cechy tkaniny Eco-Shell: 

  • wodoszczelna, wiatroszczelna i „oddychająca” w takim samym stopniu jak inne zaawansowane technicznie tkaniny zewnętrzne,
  • wykonana z wtórnie przetworzonego poliestru,
  • w pełnie podlegająca recyklingowi w zamkniętym systemie Eco Circle,
  • zarówno impregnat, jak i membrana są w 100% wolne od szkodliwego fluorocarbonu,
  • pozytywny wpływ na środowisko dzięki redukcji emisji CO2 związanej z transportem i produkcją.

Źródło: Fjallraven

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0