HomeNowości z rynku

Najnowsze modele butów podejściowych marki Mammut

Do sklepów trafia właśnie nowa kolekcja butów podejściowych szwajcarskiej marki Mammut. Wśród nich trzy modele: Rockface DLX, Redburn oraz Chalk.

Rockface DLX – sugerowana cena 499 zł

Wysoko techniczne buty dla wymagających. Pełne innowacyjnych rozwiązań, wykorzystują m.in. technologię 360 Heel Support, która pozwala na optymalne dopasowanie pięty do buta oraz dodatkowe zapięcie PowerStrap. Podeszwa Mammuta gripexTM Cougapproach wykonana ze specjalnej mieszanki gumy, zapewnia bardzo dobrą przyczepność zarówno na suchej, jak i mokrej powierzchni. Wzmocniony i lekko usztywniony czubek pozwala skorzystać z niewielkich stopni.

Buty Rockface DLX marki MammutButy Rockface DLX marki Mammut

Dzięki temu model Rockface sprawdzi się w trudniejszym terenie, podczas podejść czy pokonywania graniówek bądź wymagających via ferrat. Kombinacja elementów gumowych, bocznych usztywnień PU oraz dodatkowego zapięcia velcro – PowerStrap gwarantuje optymalną sztywność i stabilność. Niska waga oraz zastosowanie dobrze oddychającej wyściółki Drilex dają komfort i uczucie lekkości nawet podczas wędrówek w upalne dni.

Przeznaczenie: podejścia, trudne szlaki turystyczne, via ferrata, graniówki.

Zastosowane technologie:

  • Rolling Concept – Opatentowana przez firmę Mammut® koncepcja podeszwy, która dostosowuje się do naturalnych ruchów i kształtu stopy, co redukuje jej zmęczenie oraz zapobiega skręceniu.
  • 360 Heel Support – Trówymiarowy element wykonany z trwałego TPU (termoplastyczny poliuretan), który dokładnie otacza kostkę. Zapewnia optymalne czucie a jednocześnie zapobiega skręceniom kostki oraz urazom mechanicznym.
  • Foot Mapping Mammut® – Foot Mapping System uwzględnia specyficzną charakterystykę różnych miejsc stopy: obszary pocenia się, zwiększonego narażenia na wychłodzenie oraz poddawana większemu naciskowi. Zróżnicowana wyściółka oraz materiały wewnątrz buta zwiększają znacznie komfort.

Redburn – sugerowana cena 419 zł

Znakomicie łączą w sobie komfort oraz funkcjonalność. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom (m. in. systemow Base Fit) doskonale sprawdzą się w codziennym użytkowaniu, jak i w terenie. Za przyczepność odpowiada specjalnie opracowana dla butów podejściowych guma, zastosowana w podeszwie Mammut gripexTM.

Buty Redburn posiadają opatentowany przez firmę Mammut® system Base Fit lacing, w którym sznurowanie jest bezpośrednio połączone z podeszwą. Dzięki temu można dostosować kształt buta do anatomii stopy, a dodatkowo bardzo dobrze zabezpieczyć ją przed przemieszczaniem się wewnątrz buta. Inny atutem jest brak ucisku Podeszwa Mammuta została wykonana w technologii gripexTM Cougapproach jest to specjalna mieszanka gumy odpowiadająca za poprawienie przyczepności. Dzięki zintegrowaniu języka z butem Redburny zakłada się równie łatwo jak skarpetki.

Buty Redburn marki MammutButy Redburn marki Mammut

Przeznaczenie: podejścia, trudne szlaki turystyczne, via ferrata, graniówki.

Zastosowane technologie:

  • Rolling Concept – Opatentowana przez firmę Mammut® koncepcja podeszwy, która dostosowuje się do naturalnych ruchów i kształtu stopy, co redukuje jej zmęczenie oraz zapobiega skręceniu.
  • System Base Fit lacing – Sznurowanie jest bezpośrednio połączone z podeszwą. Dzięki temu można dostosować kształt buta do anatomii stopy, a dodatkowo bardzo dobrze zabezpieczyć ją przed przemieszczaniem się wewnątrz buta. 

Chalk – sugerowana cena 359 zł

Jeśli szukasz komfortowych butów o sportowej stylistyce, to Chalk z kolekcji Ubran Climbing doskonale spełni Twoje oczekiwania. Zaprojektowane bez dodatkowej wyściółki, co pozwoliło znacznie zmniejszyć wagę oraz poprawić komfort cieplny w letnie dni.

Jednakże Chalk to nie tylko wspinaczkowa stylistka, ale również określone technologie. Techniczna podeszwa gripex® Cougapproach opracowane przez firmę Mammut® oraz stabilna i lekka zarazem śródpodeszwa EVA wraz z połączeniu z technolgią Rolling Concept zapewniają wygodę i pewność na każdej nawierzchni nawet w trduniejszym terenie. Z kolei wewnętrzny materiał o strukturze otwartych por 3D i miękka skróra velurowa gwarantują oddychalność. Dodatkowe gumowe wzmocnienia na czubkach i piętach zwiększają przyczepność oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Buty Chalk marki MammutButy Chalk marki Mammut

Przeznaczenie: codziennego użytku, urban climbing, podróże.

Zastosowane technologie:

  • Rolling Concept – opatentowana przez firmę Mammut® koncepcja podeszwy, która dostosowuje się do naturalnych ruchów i kształtu stopy, co redukuje jej zmęczenie oraz zapobiega skręceniu. 

Źródło: Mammut

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0