HomeImprezy outdoor

Finał PŚ w narciarstwie wysokogórskim w Zakopanem już za dwa dni!

W najbliższą sobotę w Tatrach odbędzie się Finał Pucharu Świata w narciarstwie wysokogórskim. Tę rangę ma w sezonie 2011 Memoriał Piotra Malinowskiego – najpopularniejsze zawody w tej dyscyplinie rozgrywane w Tatrach już po raz czternasty.

Od czwartku w Zakopanem będą meldować się najlepsi skialpiniści świata. W sumie w zawodach weźmie udział ok. 200 uczestników z trzynastu krajów. Będą wśród nich Amerykanie, Grek, Słoweniec, ale miłośnicy narciarstwa wysokogórskiego czekają przede wszystkim na rywalizację zawodników z krajów alpejskich.

Przed wielkim finałem tegorocznego sezonu, klasyfikacja mężczyzn jest bardzo wyrównana. Podczas Memoriału rywalizacja światowej czołówki zawodników będzie niezwykle pasjonująca, bo w końcowym rankingu jeszcze wszystko może się zdarzyć.

Karty będą rozdawać: rewelacyjny w tym sezonie i jeden z najlepszych zawodników w dyscyplinach górskich Katalończyk Kilian Jornet Burgada, Szwajcar Martin Anthamatten oraz zwycięzca ubiegłorocznego Memoriału, obecny lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Włoch Matteo Eydallin

Memoriał Piotra Malinowskiego to nie tylko finał Pucharu Świata, ale również ostatni etap Pucharu Polski oraz skialpinistyczne Mistrzostwa Ratowników Górskich.

W organizację zawodów zaangażowanych jest kilkadziesiąt osób. Wolontariusze, miłośnicy tej wyjątkowej dyscypliny sportu, przyjeżdżają z wielu regionów Polski.

Dyrektor techniczny zawodów od kilku dni monitoruje potencjalne trasy rywalizacji w Tatrach. Ostateczny przebieg trasy zostanie zatwierdzony w piątek przez sędziego technicznego ISMF (Międzynarodowej Federacji Narciarstwa Wysokogórskiego).

Biuro zawodów ma swoją siedzibę w Hotelu Hyrny w Zakopanem, tam też w piątek o godz. 14h odbędzie się konferencja prasowa.

Zawody obserwować będzie kilkunastu akredytowanych dziennikarzy z całej Europy. Organizatorzy przewidzieli również atrakcje dla kibiców.

W ramach akcji SkiTourFan w piątek od godz. 18.00 w Dworcu Tatrzańskim w Zakopanem odbędzie m.in. promocja przewodnika skiturowego. Natomiast w sobotę kibice i zainteresowani, w towarzystwie przewodników tatrzańskich, będą mogli udać się na punkty widokowe usytuowane na trasie zawodów.

Dla wszystkich miłośników narciarstwa wysokogórskiego weekend oficjalnie kończący sezon zimowy w Tatrach zapowiada się naprawdę wyjątkowo!

Strona zawodów: www.memorial.topr.pl.

Magda Zbrzeska

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0