HomeRynek outdoor

Nowy skład Alpinus Expedition Team

Najsłynniejsza polska grupa skupiająca pasjonatów sportów przestrzeni Alpinus Expedition Team wraz z nadejściem wiosny wzbogaciła się o dwie nowe osoby. Pasję narciarstwa ekstremalnego będzie reprezentował w zespole Piotr Gąsiorowski. Bezkompromisowe podróże eksploracyjne Stefan Czerniecki – zwycięzca I edycji Memoriału im. Piotra Morawskiego. Zmiany w składzie teamu związane są z rozwojem kolekcji i ekspansją marki Alpinus.

Alpinus Expedition Team (AET) to zespół wspieranych przez markę Alpinus polskich wspinaczy, podróżników i odkrywców, którzy poszukują nowych ekstremalnych wyzwań, często w dziewiczych rejonach świata. Są to osoby, które realizują ciekawe i ambitne projekty, a dzieląc się swoimi doświadczeniami, poszerzają wiedzę na temat otaczającego nas świata. Realizację projektów AET wspiera marka Alpinus, co roku umożliwiając młodym, odważnym osobom wejście do tego elitarnego grona.

Stefan Czarnecki (fot. arch. Alpinus Expedition Team)Stefan Czarniecki (fot. arch. Alpinus Expedition Team)

W skład Alpinus Expedition Team do tej pory wchodziły głównie osoby, które konsekwentnie realizowały pasję wspinaczkową. Od tego roku postanowiliśmy, że wraz z intensywnym rozwojem naszej marki, zaprosimy do zespołu nowe osoby i poszerzymy dotychczasową formułę AET. Stąd w składzie pojawił się narciarz wyczynowy Piotr Gąsiorowski oraz młody podróżnik i eksplorator Stefan Czerniecki – mówi Zenon Raszyk przedstawiciel marki Alpinus. – W przyszłości chcemy zapraszać do AET osoby, które osiągają sukcesy sportowe i eksploracyjne w różnych dziedzinach. AET to forma nobilitacji, ale także realnego wsparcia w realizacji ambitnych projektów na skalę światową – dodaje Raszyk.

Do dotychczasowego składu Alpinus Expedition Team (Kinga Baranowska – himalaistka, Edyta Ropek Mistrzyni Europy we wspinaczce sportowej, Jacek Kudłaty wspinacz, eksplorator i fotograf) dołączył tegoroczny zwycięzca I edycji Memoriału im. Piotra Morawskiego Stefan Czerniecki. Marka Alpinus wesprze finansowo realizację jego projektu zatytułowanego „Śladem szeptu amazońskiego potoku”, który ma na celu pionierską eksplorację dorzecza źródłowego odcinka Orinoko. Przy udziale społeczności lokalnych Indian Czerniecki planuje odkryć dla cywilizacji białego człowieka kolejne miejsce Amazonii wciąż oznaczane na mapach jako biała plama. Eksploracja przedmurza wspaniałych ostańców skalnych (jedynej tego typu formy geologicznej na świecie!) połączona będzie z podążaniem śladami von Humboldta, który odkrył fenomen pobliskiej Casiquiare, wybitnego przykładu bifurkacji na światową skalę.

Piotr Gąsiorowski (fot. arch. Alpinus Expedition Team)Piotr Gąsiorowski (fot. arch. Alpinus Expedition Team)

Do zespołu zaproszono również Piotra Gąsiorowskiego, obiecującego polskiego freeridowca. Najnowszy ‘teamowiec’, na pytanie czy cieszy się, że dołączył do grona AET odpowiada:

Jasne że się cieszę! A kto by się na moim miejscu nie cieszył. Fakt, że zostałem przyjęty do załogi Alpinusa otwiera zupełnie nowe perspektywy. Pamiętam, że gdy miałem 18 lat po raz pierwszy w życiu zobaczyłem relację z zawodów freeride`owych na Alasce. Obrazy z tego programu na trwałe wryły mi się w pamięć – narciarze na długich i szerokich nartach, pędzący po stromiźnie, skaczący ze skał i równocześnie kręcący tzw. frontflip’y, tj. salta w przód. To niesamowite wspomnienie towarzyszy mi do dziś, gdy sam potrafię wykonywać podobne triki na śniegu. Członkostwo w AET, który zrzesza najwybitniejszych wyczynowców w naszym kraju to nie tylko wielki zaszczyt, ale również krok bliżej do realizacji marzeń, aby większość czasu poświęcać na realizację pasji.

Piotr Gąsiorowski jeździ na nartach od 3 roku życia, jednak dopiero od 1999 r. narty zaczęły nabierać większego znaczenia w jego życiu. Wówczas pierwszy raz na żywo mógł podziwiać wyczyny Norwegów na nartach do telemarku. Od tamtego momentu sam jeździ i skacze głównie na takim sprzęcie. Począwszy od 2001 roku bierze udział w zawodach telemarkowych i freeride’owych – głównie za granicą.

Z pełnym składem Alpinus Expedition Team można się zaponać na stronie: www.alpinus.pl.  

 

Anna Wróblewska

Alpinus

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0