HomeNowości z rynku

Dzięki Thule SlideBar, ładowanie staje się prostsze niż kiedykolwiek

Szwedzka marka Thule wspierająca aktywny styl życia poinformowała dzisiaj o wprowadzeniu na rynek nowych belek bazowych Thule SlideBar, stanowiącego najnowszą innowację w dziedzinie bagażników dachowych. Belki te, uhonorowane ostatnio nagrodą iF Design Award oraz Red Dot Award za najlepszy design, mogą być wysunięte poza obrys pojazdu w obu kierunkach, ułatwiając ładowanie i zdejmowanie ciężkich elementów. Dzięki efektownym wykończeniom, zainspirowanym prostymi skandynawskimi liniami, belki Thule SlideBar są zarówno nowoczesne jak i przyjazne w użyciu.

Aby ułatwić umieszczenie na dachu nieporęcznych i ciężkich ładunków belki bagażnika mogą być wysunięte z obu stron pojazdu w prosty, acz niespotykany sposób. Upraszcza to ładowanie i zdejmowanie takiego sprzętu jak cięższe rowery czy kajaki oraz chroni przed zabrudzeniem ubrania i porysowaniem pojazdu. 

Belki Thule SlideBar są wyposażone w mechanizm zatrzaskowy, dzięki któremu górna belka samoczynnie blokuje się na belce bazowej po wsunięciu do pozycji roboczej. Zatrzask wyposażony jest w rzucający się w oczy, czerwony wskaźnik wyraźnie wskazujący, że belki są w pozycji otwartej. Mechanizm zatrzaskowy jest zabezpieczony dodatkowym zamkiem, który może być poprawnie zamknięty wyłącznie wtedy, gdy belki są prawidłowo wsunięte.

Maksymalna ładowność bagażnika Thule SlideBar wynosi 90kg. Całkowite bezpieczeństwo nowych belek Thule potwierdzają pozytywne wyniki uzyskane w teście „City Crash” oraz zgodność konstrukcji z normami ISO. Uzyskały one również certyfikat niemieckiej agencji monitoringu bezpieczeństwa TÜV.

Cena i dostępność:

Belki Thule SlideBar pojawią się na rynku polskim w drugiej połowie maja. Dostępne w trzech długościach w następujących rekomendowanych cenach detalicznych brutto:

Thule SlideBar 891, 127 cm: 782,-

Thule SlideBar 892, 144 cm: 865,-

Thule SlideBar 893, 162 cm: 947,-

Źródło: Thule 

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0