HomeNowości z rynku

Peronin – źródło energii w ekstremalnych warunkach

Peronin zapewnia kompletne, wysokoenergetyczne pożywienie, uzupełnione bogatym spectrum witamin i minerałów. Jest doskonałą alternatywą kiedy nie ma możliwości przygotowania pełnowartościowego posiłku. Dostarcza wszystkich niezbędnych składników i uzupełnia wydatki energii przy sportach, w których konieczna jest maksymalna wydajność organizmu. Jest niezastąpiony podczas długich wspinaczek, trekkingów oraz zimowych aktywnościach w górach.

Zawiera trójglicerydy o średniej długości łańcuchów kwasów tłuszczowych (MCT), które są wchłaniane przez organizm już po 6-7 minutach. W przeciwieństwie do tradycyjnego pożywienia, Peronin nie musi być trawiony w żołądku, lecz jest przyswajany niemal natychmiast, tym samym stanowi bezpośrednie źródło energii.

Naukowe badania pokazują, że w niekorzystnych okolicznościach (zmęczenie, zimno, stres, czy strach) ludzki organizm może wykorzystać tylko niecałe 60% kalorii, które są mu dostarczane. W przypadku Peroninu poziom wykorzystania dostarczonych zasobów energetycznych dochodzi do 96%.

Po spożyciu Peroninu nie następuje charakterystyczna po zwykłych posiłkach faza zmęczenia, organizmowi nie brakuje tlenu, jednocześnie zminimalizowane są wizyty w toalecie.

Peronin jest w postaci proszku, zawsze więc można go mieć przy sobie, jest łatwy w transporcie i w przechowywaniu. Aby przygotować proszek do spożycia potrzebna jest tylko woda, dzięki czemu pełnowartościowy i sycący posiłek może być przyrządzony w każdych warunkach. Dostępny jest w porcjach dla jednej lub dwóch osób, w dwóch smakach: waniliowym i czekoladowym.

Od lat z powodzeniem jest stosowany w sportach ekstremalnych, wytrzymałościowych i długodystansowych. Sprawdza się w maratonach górskich i pustynnych, podczas zwodów triathlonowych Ironmen i dalekich wypraw, czyli wszędzie tam gdzie liczy się doskonała sprawność fizyczna, a wysiłek trwa długi okres czasu. Jego skuteczność potwierdzają takie osobistości świata ekstremalnych sportów jak Uli Steck czy triathlonista Jacqueline Uebelhart.

Peronin powstał jako specjalistyczna odżywka dla astronautów, która miała być lekkostrawna, szybka i prosta w przygotowaniu i spożyciu, a jednocześnie gwarantująca dużą dawkę energii. Preparat dla astronautów został zaadoptowany dla outdoorowych sportowców przez Roberta Peroni i niemiecka firmę Trekking-Mahlzeiten (obecnie trek’n eat).

Producentem Peroninu jest Trek’n Eat – lider na europejskim rynku żywności ekspedycyjnej i turystycznej. Trek’n Eat razem z marką Optimus należą do dużej szwajcarskiej firmy Katadyn.

Profil firmy Katadyn:

[video:http://www.youtube.com/watch?v=9Br64hnPKvE&feature=youtu.be]

Więcej: www.peronin.net

Przedstawicielem Trek’n Eat w Polsce jest firma Ravenoutdoor z Krakowa.

Kontakt: info@ravenoutdoor.com

Źródło: Ravenoutdoor

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0