HomeRynek outdoor

The North Face wspiera młodych odkrywców

Organizacje non profit, które działają na rzecz popularyzacji aktywnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży, zyskują nową szansę na wsparcie w ramach ogólnoeuropejskiej inicjatywy The North Face Explore Fund.

Od maja do sierpnia 2011 roku na stronie www.explorefund.eu można zgłaszać projekty i programy, których głównym celem jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży aktywnego, bliskiego naturze i zdrowego stylu życia. Na wsparcie w wysokości do 2500 euro przyznawane w ramach The North Face Explore Fund mogą liczyć organizacje, których inicjatywy będą łączyć cele edukcji w zakresie zdrowia i dbałości o środowisko naturalne z zachęcaniem młodych ludzi do aktywności fizycznej. Mile widziane będą także projekty, które poza młodymi odkrywcami angażują społeczności lokalne.

Jak tłumaczy Eric Pansier, dyrektor marketingu The North Face EMEA: „Wierzymy, że aktywny tryb życia związany z uprawianiem sportów outdoorowych ma dobry wpływ na zdrowie, ale też na emocje co w bezpośredni sposób przekłada się na relacje międzyludzkie. Budowanie więzi pomiędzy młodymi ludźmi, a naturą z pewnością pomoże lepiej chronić nasze otoczenie. The North Face Explore Fund pozwala nam dotrzeć z tym przekazem bezpośrednio do młodych ludzi, w których rękach spoczywa przyszłość naszej planety.”

Simone Moro, słynny włoski alpinista, ambasador akcji Explore Fund, a prywatnie ojciec dwójki dzieci dodaje: „Dorastałem bawiąc się na zewnątrz. Przebywanie nad morzem czy w górach dawało mi wielkie poczucie wolności – właśnie tam znalazłem szczęście. Jako mąż, ojciec i podróżnik, staram się motywować moją rodzinę i ludzi mi bliskich do poszukiwania świata z dala od telefonów komórkowych, komputerów i budynków. Nie żyjemy tylko w wirtualnym świecie, zmiany w naszym otoczeniu mają na nas realny wpływ. The North Face Explore Fund to narzędzie, które pomoże nauczyć tego podejścia kolejnych pokoleń.”

The North Face Explore Fund to europejska inicjatywa oparta na programie The North Face Planet Explore, działającym w USA od 2010 roku. Więcej informacji na temat wymagań dotyczących zgłoszeń znaleźć można na stronie http://explorefund.eu.

Jacek Będkowski

Snow PR

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0