HomeRynek outdoor

Alpinus przedłuża współpracę z Edytą Ropek

Znana polska marka outdoorowa Alpinus przedłużyła współpracę z Edytą Ropek. Alpinus jest głównym sponsorem aktualnej mistrzyni Europy we wspinaczce sportowej. Wiosną tego roku zmienił się również skład AET.

Najsłynniejsza polska grupa skupiająca pasjonatów sportów przestrzeni Alpinus Expedition Team wraz z nadejściem wiosny wzbogaciła się o dwie nowe osoby. Pasję narciarstwa ekstremalnego będzie reprezentował w zespole Piotr Gąsiorowski. Bezkompromisowe podróże eksploracyjne Stefan Czerniecki – zwycięzca I edycji Memoriału im. Piotra Morawskiego. Zmiany w składzie teamu związane są z rozwojem kolekcji i ekspansją marki ALPINUS.

Umowę sponsorską przedłużyła również Edyta Ropek, która współpracuje z marką od 2010 roku. Alpinus i Azoty Tarnów to główni partnerzy tarnowskiej sportsmenki, którzy towarzyszyli jej sukcesom w minionym, niezwykle udanym sezonie.

Cieszę się z kontynuacji tej współpracy, dzięki wsparciu mogę realizować przygotowania do kolejnych zawodów. Obecnie cały mój czas pochłaniają intensywne treningi i starty w imprezach wspinaczkowych, uprawianie sportu na profesjonalnym poziomie jest dużo łatwiejsze dzięki moim sponsorom i partnerom – komentuje najszybsza zawodniczka świata minionego sezonu.

 Edyta Ropek (fot. edytaropek.pl)Edyta Ropek (fot. edytaropek.pl)

Alpinus Expedition Team (AET) to zespół wspieranych przez markę ALPINUS polskich wspinaczy, podróżników i odkrywców, którzy poszukują nowych ekstremalnych wyzwań, często w dziewiczych rejonach świata. Są to osoby, które realizują ciekawe i ambitne projekty, a dzieląc się swoimi doświadczeniami, poszerzają wiedzę na temat otaczającego nas świata. Realizację projektów AET wspiera marka ALPINUS, co roku umożliwiając młodym, odważnym osobom wejście do tego elitarnego grona.

W skład Alpinus Expedition Team do tej pory wchodziły głównie osoby, które konsekwentnie realizowały pasję wspinaczkową. Od tego roku postanowiliśmy, że wraz z intensywnym rozwojem naszej marki, zaprosimy do zespołu nowe osoby i poszerzymy dotychczasową formułę AET. Stąd w składzie pojawił się narciarz wyczynowy Piotr Gąsiorowski oraz młody podróżnik i eksplorator Stefan Czerniecki – mówi Zenon Raszyk przedstawiciel marki ALPINUS, dodając – współpraca z Edytą układała się bardzo dobrze, dlatego zdecydowaliśmy się na jej kontynuację wierząc, że nasze wsparcie przyczyni się do kolejnych sukcesów zawodniczki.

Edyta Ropek w zeszłym roku po raz drugi w karierze wywalczyła mistrzostwo Europy, ustanowiła także nowy rekord kontynentu na dystansie 15 metrów z czasem 9,76 sekundy. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2010 zajęła wysokie trzecie miejsce. W tym roku przed Tarnowianką mistrzostwa świata, które odbędą się 23 lipca w włoskiej miejscowości Arco.

Źródło: edytaropek.pl

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0