HomeImprezy outdoor

Zostały rozegrane pierwsze polskie eliminacje w ramach Salewa Rock Show

Wczoraj (25 maja) w hali wspinaczkowej Avana w Poznaniu zostało rozegrane pierwsze spotkanie w ramach eliminacji Salewa Rock Show.

Wspinacze odpowiedzieli na Rock Calling co pozwoliło rozegrać emocjonujące zawody na wysokim poziomie. Rywalizacja trwała niespełna 4 godziny.

Rockcalling Chambéry (fot. SALEWA ROCKSHOW)Rockcalling Chambéry (fot. SALEWA ROCKSHOW)

Zwycięzcą zawodów został Mateusz Gruszka, natomiast drugie miejsce zajęła Katarzyna Ekwińska. Trzecie miejsce okazało się problematyczne i do wyłonienia zwycięzcy trzeba było dogrywki, z której obronną ręką wyszedł Patryk Moskal.

Kolejne eliminacje zostaną rozegrane w najbliższą sobotę, 28 maja na wrocławskiej ścianie Eiger. Impreza startuje o godzinie 11.

W Salewa Rock Show mogą wziąć udział wszyscy miłośnicy wspinaczki, jedynym warunkiem jest ukończenie 12 lat.

Zwycięzcy poznańskich i wrocławskich eliminacji zmierzą się na finale polskiej edycji Rockshow, która odbędzie się na Dupie Słonia, w Dolinie Będkowskiej. Wybrana szóstka spędzi cały dzień na wspinaniu w towarzystwie najlepszych wspinaczy świata, między innymi z Rogerem Schaeli, czy Simonem Gietlem oraz innymi członkami SALEWA eXtreem Team.

Zwycięzca, oprócz 300 Euro w gotówce, pojedzie na targi OutDoor Show do Friedrischafen, gdzie na stoisku Salewy odbędzie się finał Salewa Rockshow 2011.

Najlepszy z całej stawki ze specjalnym biletem pojedzie na Mistrzostwa Świata we wspinaczce do Arco.

Źródło: Salewa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0