HomeRynek outdoor

Jack Wolfskin sadzi lasy, aby zredukować emisję dwutlenku węgla

Jack Wolfskin coraz mocniej angażuje się w walkę ze zmianami klimatu na świecie. We współpracy z organizacją zajmującą się zalesianiem, „PrimaKlima”, rekultywował około 100 hektarów ziemi, a tym samym wyrównał emisję dwutlenku węgla pozostałą z roku budżetowego 2010.

Ponadto, 1 października 2010 r. Jack Wolfskin mianował Ingmara Andersona na nowo utworzone stanowisko Koordynatora ds. Środowiska, aby w ramach środków Spółki zarządzał ochroną środowiska i zrównoważonym rozwojem.

Współpraca z PrimaKlima pozwala wyrównać naszą pozostałą emisję dwutlenku węgla w sposób odpowiedzialny – mówi Manfred Hell, Prezes i Dyrektor generalny Jack Wolfskin. – Jednak, jeśli chodzi o ochronę środowiska, za nasze najważniejsze zadanie uważamy zmniejszenie emisji dwutlenku węgla, oraz podejmowanie inicjatyw prowadzących do oszczędności energii elektrycznej.

W 2008 Jack Wolfskin zdecydował, analogicznie do niemieckiego rządu, że zredukuje emisję dwutlenku węgla o 40% do roku 2011, w porównaniu do średniego poziomu emisji z lat 2006/2007.

W firmie Jack Wolfskin został wprowadzony obszerny katalog wskaźników, aby znacznie ograniczyć emisję dwutlenku węgla wynikającą z działalności Spółki.

Przykładowe działania: instalacja systemów fotowoltaicznych (baterii słonecznych) i zwiększenie wykorzystania energii słonecznej, wirtualizacja serwerów Spółki, systematyczne używanie papieru z recyklingu, oraz papieru pochodzącego z odpowiedzialnie zarządzanych lasów (FSC) i ograniczenie korzystania z transportu ładunków lotniczych, jako części całkowitej restrukturyzacji łańcucha dostaw. Ponadto, 100% zapotrzebowania na energię Spółki jest teraz zaspokajane z ekologicznych źródeł energii.

Wszystkie pozostałe limity emisji dwutlenku węgla z roku 2010 zostały zrekompensowane zalesieniem 100 ha ziemi. Projekty rekultywacji zostały przeprowadzone we współpracy z organizacją PrimaKlima z Düsseldorfu, która działa od 1991 roku.

Na wniosek Jack Wolfskin, zalesianie przeprowadzone jest trójstronnie między Republiką Południowej Afryki, Nikaraguą i Niemcami – ta mieszanka lokalizacji minimalizuje ewentualne szkody, które mogłyby powstać w przypadku pożarów, bardzo silnych wiatrów, lub plag owadów.

Nowo zalesiane obszary będą pochłaniały 10 000 ton dwutlenku węgla w każdej dekadzie wzrostu, co oznacza, że będą one rekompensowały ponad pięciokrotnie emisję dwutlenku węgla wydzielanego przy produkcji rzeczy firmy Jack Wolfskin z 2010 roku, w ciągu następnych pięćdziesięciu lat.

Ponadto, w przyszłości wszystkie procesy operacyjne i wskaźniki planowania zostaną zoptymalizowane zgodnie z kryteriami oszczędności zasobów i zrównoważonego rozwoju.

Źródło: Jack Wolfskin

KOMENTARZE

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    Anonim 13 lat ago

    Co dalej z tą akcją jak JW zmieni właściciela… Ciekawe czy nowy właściciel marki JW nadal będzie tracił kasę na … bzdury dotyczące CO2