HomeImprezy outdoor

Zmagania najlepszych w sercu Dolomitów

Blisko 600 biegaczy, w tym jedni z najbardziej utytułowanych zawodników na świecie, stanie 2 lipca br. na starcie The North Face Lavaredo Ultra Trail 2011. Wciąż możliwa jest rejestracja do biegu sztafetowego!

Swój udział w wyjątkowym ultramaratonie, którego trasa wiedzie u stóp imponujących szczytów Tre Cime we włoskich Dolomitach, potwierdzili m.in. Sebastien Chaigneau, Zigor Iturrieta i ich koleżanka z teamu biegowego The North Face – Fernanda Maciel.

Wraz z zawodnikami z 20 krajów zmierzą się z 90 – kilometrową trasą, o sumie przewyższeń na podbiegach wynoszącej 5300 metrów. W czasie rozpoczynającego się o północy wyścigu, jedną z podstawowych trudności jest wielogodzinny bieg w ciemnościach. Jak jednak przyznają sami startujący, nagrodą za bezsenną noc jest widok skalnych szczytów Dolomitów o wschodzie słońca.

Nowością w tym roku jest dopuszczenie do startu 150 dwuosobowych sztafet, w ramach których każdy z biegaczy pokonuje 45-kilometrowy odcinek trasy. Chociaż rejestracja dla indywidualnych zawodników już się zakończyła, wciąż można rejestrować drużyny do sztafety. Więcej informacji na ten temat znaleźć można na stronie www.ultratrail.it.

The North Face Lavaredo Ultra Trail (fot. The North Face)The North Face Lavaredo Ultra Trail (fot. The North Face)

Podobnie jak w poprzednich latach Lavaredo Ultra Trail 2011 jest biegiem kwalifikacyjnym do słynnego The North Face Ultra Trail du Mont-Blanc.

Więcej informacji na temat zawodników, imprez, oraz cyklu programów treningowych The North Face Get Ready For Ultra – Trail, znaleźć można na stronach: www.eu.thenorthface.comwww.facebook.com/thenorthfacewww.twitter.com/TheNorthFaceEU.

Jacek Będkowski

Snow PR

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0