HomeImprezy outdoor

Lodowcowe treningi Tauron Bachleda Ski rozpoczęte

Od kilku dni najlepsi polscy młodzi alpejczycy trenują na lodowcu w Les Deux Alpes we Francji. Na zgrupowaniu panuje doskonała atmosfera a słoneczna pogoda na wysokości 3400 m n.p.m. zapewnia bezproblemowy przebieg treningów.

Pełen skład teamu Tauron Bachleda Ski (fot. Tauron Bachleda Ski)Pełen skład teamu Tauron Bachleda Ski (fot. Tauron Bachleda Ski)

Głównym trenerem teamu TAURON Bachleda Ski został Andrzej Bachleda – Curuś Junior. Jego zadaniem jest jak najlepsze techniczne wyszkolenie grupy trenującej w ramach programu TAURON OlimpijSki. Dzięki jego wiedzy i doświadczeniu, młodzież będzie mogła dopracować niuanse techniki, które w narciarstwie alpejskim często decydują o miejscu w zawodach. Wspiera go także kilkuosobowy sztab złożony z trenerów na co dzień pracujących z zawodnikami, którzy najlepiej znają ich mocne i słabe punkty. Dodatkowo, codzienne nagrywanie przejazdów kamerą i ich analiza pozwala z dnia na dzień eliminować ewentualne błędy.

Letnie treningi na lodowcu mają swoją specyfikę – zawodnicy muszą wstawać już o 6-tej rano by o 8-ej zameldować się na stoku. Treningi trwają do południa – później, pomimo tak dużej wysokości, upał daje się we znaki i śnieg jest już zbyt miękki do profesjonalnego treningu. Nie jest to jednak koniec aktywności – popołudnia również upływają pod znakiem sportu. Codziennie prowadzone są treningi gimnastyczne oraz zaprawa kondycyjna. Dzięki doskonałej infrastrukturze w Les Deux Alpes nasi alpejczycy mogą także sprawdzić się w grach zespołowych.

W grupie panuje świetny klimat – mimo nieodłącznego elementu rywalizacji, młodzież wzajemnie wspiera się i motywuje do ciężkiej pracy. Pomysłodawca projektu, Andrzej Bachleda – Curuś, na miejscu osobiście dba o to by zawodnicy mogli skupić się na swoich sportowych celach oraz by jak najlepiej wykorzystali doskonałe możliwości treningu jakie daje pobyt w Les Deux Alpes.

Dzięki wsparciu ALD Automotive, zawodnicy mogli w komfortowych warunkach dotrzeć do Francji Fiatem Scudo i Volkswagenem Passatem. Eskapada w Alpy francuskie to jednak dopiero pierwszy z serii wyjazdów na jakie pojadą narciarze zakwalifikowani do teamu. Auta przekazane przez ALD Automotive towarzyszyć będą ekipie także w kolejnych podróżach.

Piotr Gnalicki

Snow PR

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0