HomeNowości z rynku

Nowości marki Ocun na 2012 rok

Marka Ocun prezentuje nowości na 2012 rok, które po raz pierwszy zadebiutowały na outdoorowych targach we Friedrichshafen. Wśród nowych produktów znajdują się lekkie uprzęże, udoskonalone crashpady oraz pętle stanowiskowe i drabinki.

Jedną z nowości jest linia ultralekkich uprzęży – EGO, które na rynku pojawią się na początku przyszłego roku. 

W swojej podstawowej wersji EGO to ważąca zaledwie 285 g jednoklamrowa uprząż sportowa. Ofertę poszerzą wariacje trzy-klamrowe – EGO3 oraz EGO3 Lady.

Ocun, uprząż EGOOcun, uprząż EGO

Standardowo stosowana w pasie uprzęży taśma została w tym przypadku podzielona na dwa równoległe paski o wysokiej wytrzymałości. Umieszczone bardziej centralnie optymalizują rozproszenie ciężaru i działających sił wokół talii, co podnosi komfort w okolicach pętli udowych.

Wyrafinowane wzornictwo uprzęży linii EGO, uwzględniające znaczną ilość otworów wentylacyjnych w wyściółce tak pasa jak i pętli udowych, połączone zostało z wykorzystaniem wysokiej jakości materiału, którego sztywność zapewnia zachowanie odpowiedniego kształtu uprzęży przez cały czas jej użytkowania. Firma Ocun jako pierwsza na rynku zdecydowała się na zastosowanie jako materiału stykającego się z ciałem syntetycznej skóry, wykonanej z poliestrowej mikrofibry. To wygodne, trwałe i łatwe w utrzymaniu rozwiązanie sprawia, że sam materiał jest wysoce odporny na zarysowywania, a do tego bardzo miły w dotyku.

Nowości pojawią się także w rodzinie crashpadów. Firma Ocun z dumą prezentuje najnowsze dzieło inżynierii lotniczej, a konkretnie – związane z lądowaniem.

PADDY INCUBATOR, bo tak zwie się nowe cudo, oferuje po rozłożeniu powierzchnię ponad 2 m2! To czyni go prawdziwym gigantem wśród crashów. Trzyczęściowa konstrukcja sprawia, że przy tak dużej powierzchni INCUBATOR po złożeniu jest dość „kompaktowym gigantem” 🙂

Ocun, crashpad IncubatorOcun, crashpad Incubator

Do kolekcji crashpadów dołączył PADDY SUNDANCE. Jest to ekonomiczna propozycja, przeznaczona do użycia głównie pod łatwymi boulderami. Poza retuszem estetycznym, Ocun dodał wiele innowacyjnych, ułatwiających życie elementów, takich jak nowe klamry z hakiem, pętle służące do stabilizacji crasha w pozycji otwartej, a także boczne pętle, które z jednej strony służyć mogą do przenoszenia pada lub łączenia go z innymi, z drugiej zaś – wykorzystywać je można jako szpejarki. 

Ocun, crashpad SundanceOcun, crashpad Sundance

Nowej odsłony doczekał się także prawdziwy klasyk i bestseller – PADDY DOMINATOR. Pozornie poddany jedynie liftingowi – wewnątrz to zupełnie nowa jakość tłumienia energii upadku.

Ocun, crashpad DominatorOcun, crashpad Dominator

Stało się to możliwe za sprawą wprowadzenia nowoczesnego rozwiązania w postaci FTS Absorption Block.

Ocun, FTS Absorption BlockOcun, FTS Absorption Block

Konstrukcja tego wypełnienia zapewnia jednolitą zdolność i poziom absorbcji energii na całej powierzchni DOMINTAOR’a, włączając w to także krawędzie. Co więcej – pozwoliło to dość znacznie zredukować wagę całego crash-pad’a. DOMINATOR przy powierzchni 1,32 m2 i grubości 14cm waży zaledwie 5,5kg! Oczywiście nadal oferuje on możliwość rozłożenia na dwa sposoby: 1 x 1,32 m oraz 2 x 0,66 m.

To wszystko sprawia, że DOMINATOR jest niezastąpiony przy najbardziej wymagających i najwyższych boulderach. 

Ocun będąc firmą wszechstronną nie zapomniał także o wspinaczce wielowyciągowej, big-wall’owej i hakowej.

Jedną z nowych pozycji w ofercie jest samonastawna pętla stanowiskowa MULTIPOINT BELAY SLING, umożliwiająca równomierne rozłożenie siły na 3 lub 2 punkty / stanowiska.

Ocun, pętla Multipoint Belay SlingOcun, pętla Multipoint Belay Sling

Do listy rzeczy ułatwiających życie wspinaczy hakowych (i nie tylko) dołączyły dwie pozycje:

1. QC STEP SLING – pętla nożna o regulowanej długości.

Ocun, pętla QC Steep SlingOcun, pętla QC Steep Sling

2. LADDER H STEP – drabinka wykonana z wytrzymałych materiałów, do najcięższych hakówek.

Ocun, drabinka Ladder H StepOcun, drabinka Ladder H Step

Źródło: Ocun

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0