HomeNowości z rynku

The North Face uczy o zagrożeniach lawinowych w górach

Marka The North Face uruchomiła platformę kNOw Boundaries, której zadaniem jest edukacja w zakresie zagrożeń lawinowych. Akcja skierowana jest przede wszystkim do narciarzy i snowboardzistów jeżdżących poza trasą.

Na interaktywnej platformie online (prowadzonej w trzech językach: angielskim, niemieckim i francuskim), w przystępnej formie, za pomocą filmów, zamieszczone są informacje dotyczące bezpiecznego poruszania się w terenie zagrożonym lawinami. Znajdziemy tam rozwinięcie kluczowych zagadnień, takich jak podział lawin, jak rozpoznać teren zagrożony lawiną, czym charakteryzuje się niestabilna pokrywa śnieżna, jakie są bezpieczne techniki jazdy, czy w jaki sprzęt powninnismy być wyposażeni.

[video:http://www.youtube.com/watch?v=lUMR25iaDgM]

Każdy z kolejnych pięciu filmów, poza spektakularnymi zdjęciami lawin, prezentuje wskazówki zespołu sportowców The North Face Global Team, wśród których znajdują się m.in. Xavier De La Rue, Giulia Monego, Ian McIntosh, Sage Cattabriga Alosa, Jimmy Chin, Mark Carter, Dana Flahr. Wypowiadają się również certyfikowani przewodnicy górscy. Po każdym z kolejnych etapów można rozwiązać krótki test aby sprawdzić swoją wiedzę.

The North Face kNOw Boundaries znajduje się pod adresem: snowsafety.thenorthface.com.

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0