HomeRynek outdoor

Sąd ogłosił upadłość likwidacyjną Euromark Polska S.A.

Warszawski sąd wydał w czwartek postanowienie o upadłości spółki Euromark Polska, do której należały marki Alpinus, Campus oraz sieć sklepów Planet Outdoor. 

Jak czytamy na stronie w oficjalnym komunikacie spółki:

Zarząd Euromark Polska S.A. informuje, iż w dniu 3 stycznia 2013 roku powziął wiadomość o wydaniu przez Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Północ w Warszawie Sąd Gospodarczy IX Wydział Gospodarczy dla spraw upadłościowych i naprawczych po rozpoznaniu sprawy z wniosków Banku Millennium S.A. oraz Spółki, postanowienia z dnia 31 grudnia 2012 roku o ogłoszeniu upadłości Spółki w celu likwidacji majątku.

Postanowienie o ogłoszeniu upadłości uprawomocni się w terminie tygodnia od daty jego doręczenia Spółce, chyba że w tym okresie zostanie złożone zażalenie.

Sąd wyznaczył sędzią-komisarzem SSR Przemysława Rogowskiego, a syndykiem masy upadłości Pawła Wietechę. Syndyk masy upadłościowej nie podjął decyzji o wstrzymaniu działalności operacyjnej prowadzonej przez Spółkę.

Spółka Euromark Polska S.A. powstała w 1993 roku. Do spółki należały marki Alpinus, Campus oraz sieć sklepów Planet Outdoor. Pod koniec listopada spółka poinformowała, że marka Campus oraz Planet Outdoor (a także Khyam i Wynnster) zostały sprzedane brytyjskiej firmie Khyam Limited za kwotę 450 tys. euro (równowartość około 2.290.770 PLN plus VAT).

Powodem sprzedaży były problemy finansowe spółki zależnej Outdoor Brand Management Limited z siedzibą w Birmingham, która nie była w stanie spłacić w terminie odsetek dla pożyczkodawcy – TMR Investments Limited. Pożyczkobiorca nie skorzystał z przysługującego mu prawa do powołania zarządcy masy upadłościowej. W efekcie tego spółka zawarła umowę sprzedaży praw do znaków towarowych wyżej wymienionych marek, które stanowiły zabezpieczenie pożyczki.

 Źródło: Euromark Polska

KOMENTARZE

WORDPRESS: 19
 • comment-avatar
  Anonim 12 lat ago

  hahaha. no i bardzo dobrze 😀

  • comment-avatar
   Anonim 12 lat ago

   Dlaczego dobrze?. Dlaczego dobrze?
   Od wielu lat współpracuję z Euromarkiem.
   Od wielu lat jest to moja wiodąca marka w sklepie i od wileu lat żywi mnie i moją rodzinę. Zakładam, że nie jestem jedyny. Dlaczego więc dobrze?

   Upada firma, która przez wiele lat osiąga mniejsze lub wieksze sukcesy. Dlaczego nie lubi sie Euromarku? Nie wiem.

   Dla mnie szkoda.
   Ale dla Ciebie? Pewnie jesteś przedstawicielem firmy konkurencyjnej. Wtedy może i dobrze. Leżącego jednak się nie kopie.

   Co teraz nam zostaje? 4F – zniknie razem z Małyszem jak tylko Pan Z. zamknie kurek z kasą. Kiepskie produkty. Też tym handluję, reklamacji od cholery. Kiepska jakość. NIe mówię, że Campus jest extra, ale jakośc jest odpowiednia do cen.

   Szkoda. Wielka szkoda.

   • comment-avatar
    Anonim 12 lat ago

    .. skupcie sie i czytajcie raporty ze zrozumieniem, marki campus, planet outdoor itp zostaly sprytnie wyprowadzone z majatku firmy. Sam bym kupil prawa wlasnosci do campusa za 2mln zl. Zapewne jeszcze w tym roku znajdą „nowego” wlasciciela i przedstawią nowa kolekcje, troche cierpliwosci. Szkoda mi tylko Alpinusa, marki ktora dalej jest w zastawie, nie beda jej w stanie wykupic i raczej na pewno zniknie z naszego rynku na stale (cena wykupu dla polskich firm jest niestety zaporowa).

   • comment-avatar
    Anonim 12 lat ago

    Dobrze, nie dobrze. Rynek nie lubi pustki. Będziesz miał chwilowy problem, ale ostatecznie znajdziesz markę, która zastąpi Ci Campusa.
    Szkoda o tyle, że jednak coś tworzyła w Polsce (miejsca pracy). Ta firma (firmy) która zastapi Campusa nie będzie już dawała tylu miejsc pracy. Ot, pewno będzie to jakiś importer.
    Dlaczego nie lubi się Campusa? Ot, typowa polska zawiść. Zawsze lepsze to, co z importu (pomiajam kwestie własności i miejsca produkcji Campusa).
    DLa mnie akurat to co się dzieje z Campusem nie wprawia w drżenie – mało z nimi współnego miałem, bo ich oderta nie była dla mnie do przyjęcia.

  • comment-avatar
   Anonim 12 lat ago

   Wcale nie dobrze. Wcale nie dobrze.
   Od wileu lat moja firma ( i wielu innych przedsiębiorców) osiąga sukcesy współpracując miedzy innymi z Euromarkiem. Oczywiscie nie tylko.
   Dlaczego więc dobrze?
   Bo pozamykają się sklepy? Bo ludzie straca pracę?
   Dlatego dobrze!

   Jesteś kupą g… To jest dobrze

   • comment-avatar
    Anonim 12 lat ago

    Dlaczego osiągałeś sukcesy ?. Dlaczego osiągałeś sukcesy ? Bo dostawałeś towar w komis . Dlaczego Euromark padł ? Bo dawał towar w komis . Wot i cała tajemnica sukcesów i porażek .

    • comment-avatar
     Anonim 12 lat ago

     porażka. Szkoda słów na takich jak ty.
     Sukces zawdzięczam najbardziej rozpoznawalnej marce w Polsce od wielu lat.
     Sukces zawdzięczam ludziom i współpracownikom.
     Sukces to moja ciężka praca.
     Żaden komis, drogi kolego i tu się mylisz.
     Komis nie jest przyczyną upadku firmy, ale ty pewnie wiesz to najlepiej. Żadna firma w tej chwili poza tym na Polskim rynku nie ujedzie bez kas wstawianych do sklepów. Co zresztą widać.

     Nawet jeśli ktoś z nas dostawał towar w komis, co w tym złego?
     Czy to oznacza, że nie płacili za niego? Debil!
     Wymądrzaj się dalej.

  • comment-avatar
   Anonim 12 lat ago

   Upada>. Zgupłeś??

   pracuję w jednym z sklepów Planet Outdoor,

   Sporo ludzi żyje dzięki Euromarku, nie tylko Campus i Alpinus, ale wiele firm których towary są sprzedawane w tych sklepach, nie mówiąc o sklepach agencyjnych których jest masa. jak na 1000 ludzi którzy stracą pracę się zamknie będzie dobrze… Nie mówiąc już o tym ze Polskie marki.

   A konkurencyjni pracownicy – koledzy z branży też żałują, którzy znają swój towar i nasz towar….

   Dla nikogo nie jest dobrze że taka firma upada.
   Chyba tylko dla baranów takich jak ty.

 • comment-avatar
  Anonim 12 lat ago

  Bardzo szkoda. Jestem w szoku ze tak dobrze wiodąca firma oglosila upadlosc. Rok 2012 był bardzo okrutny dla sklepow turystycznych… dlaczego ??? najpierw cerro Torre gdzie pracowałam ( no dobra tu akurat zawinili własciciele brnąc w dlugi dalej ) no ale Euromark gdzie Campus sprzedawał sie bardzo dobrze. Ciekawe kiedy przyjdzie czas na Martes Sport az strach pomysleć.

  Pozdrawiam i życze powodzenia dla tych którzy stracili prace by szybko odnalezli sie na dobrej drodze

  😉

 • comment-avatar
  Anonim 12 lat ago

  Powiedzmy szczerze – Euromark. Powiedzmy szczerze – Euromark padł ponieważ od lat prowadził błędną politykę w wielu dziedzinach i to jest pokłosie jego działalności i błędów. Czy szkoda ?? Dla ludzi którzy z nimi w różny sposób współpracowali i żyli na pewno. A dla mnie?? Wcale nie szkoda ponieważ uważam że firma wprowadziła wiele złego na polskim rynku (chociażby system swoich kas fiskalnych) i produkowała mimo wszystko towar pośledniej jakości…

 • comment-avatar
  Anonim 12 lat ago

  Sąd ogłosił upadłość likwidacyjną Euromark Polska S.A.. Powiedzmy szczerze że upadłość Euromarku jest spowodowana błędną polityką w wielu dziedzinach jaką prowadziła ta firma od paru lat i jest to pokłosie popełnionych błędów. Czy szkoda?? Dla osób które z tą firmą współpracowały to jasne że tak. A dla mnie?? Zdecydowanie nie ponieważ uważam że firma ta wprowadziła wiele złego na polskim rynku (chociażby system swoich kas fiskalnych) a pozatym uważam że produkowała jednak towar pośledniej jakości delikatnie mówiąc.

 • comment-avatar
  Anonim 12 lat ago

  ciekawe dlaczego. Dziwne naprawdę dziwne, że upada firma w której nigdy nie da się zamówić towaru bo na magazynach pusto, firma w której kierownik regionalny nic nie robi albo zajmuje się prywatnym biznesem w czasie pracy,firma której sklepy mają tak jak we Wrocławiu , gdzie kasa znajduje się w szufladzie ;)firma która płaci pracownikom sklepów aż 1200zł ,która nie zapewnia im miejsc siedzących przez 12 h pracy a na naprawę komputera czeka się 7 miesięcy,doprawdy niezwykłe to:)tak jestem byłym pracownikiem i wiem jaki tam jest syf i bałagan, wcale nie dziwię się że to cudo upadło. Ale tak naprawdę to zasługa kilku osób, że doprowadzili firmę do takiego stanu, a sami zdążyli się nachapać, ogarnięci pracownicy wiedzą kogo mam na myśli.

 • comment-avatar
  Anonim 12 lat ago

  … Dziwne naprawdę dziwne, że upada firma w której nigdy nie da się zamówić towaru bo na magazynach pusto, firma w której kierownik regionalny nic nie robi albo zajmuje się prywatnym biznesem w czasie pracy,firma której sklepy mają tak jak we Wrocławiu , gdzie kasa znajduje się w szufladzie ;)firma która płaci pracownikom sklepów aż 1200zł ,która nie zapewnia im miejsc siedzących przez 12 h pracy a na naprawę komputera czeka się 7 miesięcy,doprawdy niezwykłe to:)tak jestem byłym pracownikiem i wiem jaki tam jest syf i bałagan, wcale nie dziwię się że to cudo upadło. Ale tak naprawdę to zasługa kilku osób, że doprowadzili firmę do takiego stanu, a sami zdążyli się nachapać, ogarnięci pracownicy wiedzą kogo mam na myśli.

  • comment-avatar
   Anonim 12 lat ago

   Dzięki Bogu – jednego badziewia mniej na rynku. >”firma która płaci pracownikom sklepów aż 1200zł”

   Ostatnio pracownica sklepu PO przekonywała mnie że Polartec Thermal Pro to potoczne określenie stosowane na odzież polarową szytą „blisko ciała”, obścisłą, przylegająca i techniczną.

   Firma która zatrudnia takich kompetentnych inaczej ludzi musiała paść.

   1200pln? O co najmniej 600pln za dużo.

   Co do Alpinusa i Campusa – ich żenująca jakość i całkowicie nieadekwatne ceny stały się w środowisku przedmiotem licznych dowcipów.

   Tyle tytułem podsumowania.

   PS. Szkoda tylko klientów którzy płacąc duże pieniądze zostali z bezwartościwą tandetną szmatą z palstiku. Toto nawet się do mycia podłogi w dworcowym kiblu nie nadaje.

   • comment-avatar
    Anonim 12 lat ago

    hmm. A czy ty myślisz, że student, który pracuje 12 godzin na dobę ,dodajmy w naprawdę nieciekawych warunkach ma ochotę i chęć się dokształcać na własną rękę? bo firma oczywiście żadnych szkoleń produktowych nie zapewnia, więc pracownik wychodzi z założenia, że skoro oni mają mnie w d… to ja ich też będę miał. Wiem to z doświadczenia bo z takimi gagatkami pracowałem w PO

   • comment-avatar
    Anonim 12 lat ago

    co do jakości Campusa jak. co do jakości Campusa jak ktoś ma dobre zdanie o ich produktach to polecam dobrego psychiatrę, tylu reklamacji co na ich produkty przychodziło to głowa mała:) ich kurtki są tak samo wodooodporne jak worki na śmieci, a jak kogoś stać żeby wybulić 4 czy 5 stówek na badziewie bo znana marka to gratuluję

 • comment-avatar
  Anonim 12 lat ago

  Chwila chwila. Jeżeli już ktoś chcę się wypowiadać to niech sprecyzuje swoje konkretne uwagi pod adresem PlanetOutdoor, a nie całej sieci agencyjnej Euromarku. Bo akurat się zgodzę z jednym że to wina kierowników że odmawiają dzieleniem się towarami, gdzie handel wymienny jest mocnym atutem dla sklepu jeżeli coś można mieć dla klienta w ciągu kilku dni. Dopóki wszystko działało to zamawialiśmy z całej polski tygodniowo kilka do kilkunastu rzeczy dla klientów I TO OD PRACOWNIKÓW zależy jak ta masa towarowa jest zarządzana.
  Niestety sam potwierdzam że dużo sklepów nie chcę się dzielić towarem, o czym sami się przekonaliście bo kto się nie dzieli, ten też nie dostaje nic w zamian.
  Jest mi przykro że inne oddziały, tudzież oficjalne sklepy euromarku czyli PO prowadzą/prowadziły taką politykę, bo tylko na tym traciły na majątku jaki widzę na opini.
  Także dorzucam swoje 3 grosze do złego zarządzania, kombinatorstwa jak za komuny, natomiast jeżeli ktoś narzeka na jakość alpinusa to znaczy że po prostu sam jego nie używał i pomimo wysokiej ceny, produkt dobry na wiele lat, bo sam już lat 3 go sprzedaje. A pojedyńcze wadliwe sztuki tak samo zdarzają się czy to w TNF, Artceryx’ie, Marmocie i innych światowych markach także nie mi tu nikt nie pier… co mu ślina na język przyniesie.

 • comment-avatar
  Anonim 11 lat ago

  Espina Sport. Spólka Euromark zakupiła trójmiejskie sklepy Espina Sport . Zakupu dokonano w 2008r . Cena zakupu wyniosła 5.391.516 zł.
  W 2004 r powstała Spółka Image Sport w skład której wchodziły sklepy póżniej przeniesione do Spółki Espina Sport i sprzedane Euromarkowi.
  Spółka Image Sport nie prowadzi działalności choć nie została wykreślona z KRS. Przeniesienie jej majątku do Sp Espina Sport miało znamiona czynu zabronionego i ucieczki przed wierzycielami.
  „Prezesem ” niedziałającej Spółki Image Sport de facto Espina Sport jest Krzysztof T , który wielokrotnie stawał przed Sądem oskarżony o działania na szkodę wierzycieli oraz Spółek którymi zarządzał. Krzysztofowi T karanemu z art 301 ( Tomas Sport ) Prokuratura kolejny raz postawiła zarzuty działania na szkodę kolejnej Spółki tym razem chodzi o Spółkę Image Sport . Kolejny raz swoimi niezgodnymi z prawem działaniami Krzysztof T uniemożliwia zaspokojenie roszczeń wierzycieli i kolejną Spółkę doprowadza do niewypłacalności nie ogłaszając jej upadłości . Spółka Image Sport bowiem pozbyła się majątku co uniemożliwia egzekucje komornicze .

 • comment-avatar
  Anonim 11 lat ago

  Euromark – Espina Sport . Spółka Euromark przez wiele lat funkcjonowała z sukcesem dostarczając swój towar do sieci sklepów w całej Polsce , między innymi do sklepów Trójmiejskiej Sp. Espina Sport . Pod koniec roku 2008 kiedy na rynku widoczne były oznaki kryzysu , spadek obrotów w handlu , kłopoty z utrzymaniem placówek handlowych funkcjonujących w dużych , centrach handlowych gdzie gro zysku pochłaniały horrendalne czynsze ( ok 29 tys miesięcznie sklep w CH Manhattan ) Euromark zakupuje sklepy Espina Sport de facto Image Sport, Spółki, której jestem udziałowcem .
  Spółka Image Sport ma zobowiązania finansowe z płatności których nie wywiązuje się a swój majątek przenosi do Espina Sport.
  Prezes Image Sport Krzysztof T już wcześniej stawał przed Sądem, ponieważ w ten sam sposób” uciekł „z majątkiem Spółki Tomas Sport . Liczni wierzyciele ( np Adidas Poland ) na drodze sądowej dochodzili swych roszczeń wobec Krzysztofa T.
  Przed zakupem przez Euromark sklepu Image Sport w Gdańskim Auchan za kolejne 600tys zł uprzedzałam władze Euromarku ,że przysługiwać mi będą roszczenia pauljańskie w stosunku do Euromark .
  Posiadam prawomocny wyrok Sądu, który nakazuje Spółce Image Sport zapłatę mi kwot, których komornik nie jest w stanie wyegzekwować, ponieważ Spółka nie posiada majątku i nie prowadzi działalności gospodarczej (sic!).
  Pan Krzysztof T kolejny raz staje przed sopockim Sądem . Prokuratura stawia mu zarzuty z art 586, art 271 iinne. Wraz z nim oskarżone są Aleksandra O. oraz Krystyna K , szeregowe pracownice „słupy” którym w Prokurator stawia zarzuty w treści aktu oskarżenia skierowanego do Sądu pod sygn Ds.1320-12
  MM