HomeNowości z rynku

Nowości marki Odlo na sezon jesień-zima 2013/14

W przyszłym sezonie marka Odlo zaprezentuje nie tylko nowe produkty, ale także innowacyjne technologie, których celem jest wspieranie miłośników aktywności zimowych w ich profesjonalnych i amatorskich wyczynach.

Marka Odlo, to znany szwajcarski producent bielizny termoaktywnej i odzieży technicznej trzech warstw, obecny na światowym rynku już od 65 lat.

Markę wspierają utytułowani ambasadorowie, do których należą biathloniści i biegacze narciarscy m.in. Ole Einar Bjørndalen, Liv Grete Poiree, biegacze na orientację, m.in. Daniel Hubmann, Simone Niggli Luder, czy snowboardziści – Nicolien Sauerbreij.

Od 2010 roku Odlo sponsoruje Szwajcarski Związek Narciarski, a od 2012 roku Niemiecki Związek Narciarski. Odlo jest także Oficjalnym Partnerem Kadry Polski w Narciarstwie Wysokogórskim.

Dario Cologna (fot. Odlo)Dario Cologna (fot. Odlo)

Firma od kilkunastu lat działa zgodnie ze standardami świadomego i odpowiedzialnego prowadzenia działalności biznesowej. Marka posiada dwie fabryki w Portugalii i Rumunii – niemal 70 proc. całej produkcji pochodzi z Europy. Od 2008 roku Odlo jest członkiem Fair Wear Fundation. Dostawcy dzianin, tkanin i laminatów marki spełniają standardy bluesign lub certyfikaty OKO Tex 100.

Od 2010 roku marka zainicjowała program Klimatycznej Inicjatywy Odlo, w ramach którego firma kompleksowo analizuje wpływ procesu produkcji na zużycie energii i surowców naturalnych, starając się wnioski z tych analiz przełożyć na działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego.

Firma dystrybuuje swoje produkty w 28 krajach, w ponad 4500 sklepów. W Polsce znajduje się w dystrybucji firmy Larix.

Mamy wzrosty sprzedaży, możemy pochwalić się stałym i stabilnym wzrostem – mówi Wojciech Topiłko, Brand Manager marki Odlo w firmie Larix. – Marka ma ugruntowana pozycję w Polsce, a obecnie pracujemy nad rozszerzeniem sieci sprzedaży oraz szerokości zamówień – dodaje.

Na każdą temperaturę

W kolekcji marki znajdują się produkty ze wszystkich trzech warstw odzieży, czyli bielizna termoaktywna, bluzy oraz kurtki i spodnie zewnętrzne. Dodatkowo Odlo dzieli bieliznę termoaktywną na cztery kategorie ze względu na właściwości, przeznaczenie i warunki w jakich ma być użytkowana.

Podział obejmuje:

  • x-light – odpowiednia dla wysokich temperatur i intensywnego wysiłku; przeznaczona dla wszystkich odmian sportów letnich;
  • light – uniwersalna bielizna na wszystkie pory roku;
  • warm – odpowiednia dla wszystkich aktywności zimą; izoluje i odprowadza wilgoć;
  • x-warm – odpowiednia dla niskich temperatur; wyposażona w dodatkowe wkładki docieplające chroniące wrażliwe części ciała na wychłodzenie.

Nowości na sezon jesień-zima 2013/14

W przyszłym sezonie zimowym pojawi się kolekcja bielizny dla narciarzy Muscle Force.

Odlo, kolekcja Muscle ForceOdlo, kolekcja Muscle Force

Koncept opiera się na połączeniu trzech funkcjonalności:

  • Strefowego wspierania mięśni, redukcji wibracji i opóźnienia ich zmęczenia. 

Strefy ucieszono na udach, pośladkach, ramionach i przedramionach. Za funkcję stabilizacji odpowiada opatentowana technologia „Bonded Sandwich Construction” (BSC) – dwie warstwy materiału połączone są ze sobą silikonowymi taśmami stabilizującymi.

  • Szybkiego odprowadzania wilgoci od skóry na zewnątrz materiału. 

Funkcjonalność tę osiągnięto dzięki zastosowaniu w rejonie klatki piersiowej, brzucha i dolnego odcinka pleców dzianiny Fine Stretch Jersey Brushed, która dzięki odpowiedniej kompozycji włókien bardzo dobrze odprowadza wilgoć.

  • Odpowiedniego do potrzeb strefowego docieplenia w górnym odcinku pleców, na łydkach, łokciach i szyi.

Odla, kolekcja Muscle ForceOdlo, kolekcja Muscle Force

W kolekcji znajdują się bluzki na długi rękaw i legginsy w pełnej długości nogawek oraz ¾, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Ceny produktów Muscle Force oscylują przy 500 zł.

Z okazji Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi (7-23 lutego 2014) Odlo przygotowało także specjalną kolekcję olimpijską dla sponsorowanych przez siebie reprezentacji kadry Norwegii w biathlonie, kadry Finlandii w biathlonie oraz kadry Szwajcarii w biegach narciarskich.

Poza wysokimi parametrami technicznymi, produkty z tej kolekcji wyróżniają się kolorystyką nawiązującą do flag narodowych wspieranych reprezentacji. Jak zdradził nam Wojciech Topiłko, możliwe że w nowej kolekcji pojawi się także czapka w barwach polskiej flagi.

Odlo, kolekcja SOCHIOdlo, kolekcja SOCHI

Wśród produktów z kolekcji Odlo SOCHI znajdziemy m.in. bluzki na długi rękaw i kalesony z kategorii warm, koszulki na krótki rękaw z kategorii light, techniczne bluzy z suwakiem 1/2 – Stand-up collar ½ zip Tec SOCHI, bluzy damskie z pełnym suwakiem – Jacket midlayer stretch fleece SOCHI oraz zaawansowane technicznie spodnie Energy X.

Ponad to, wśród nowości marka w przyszłym sezonie zaprezentuje m.in. designerskie bluzy z grafikami w nieco bardziej miejskim stylu – warm trend, bluzę polarową z kapturem, asymetrycznym zamkiem pod szyją i mankietami z otworem na kciuka – Hoody midlayer Revelstroke, a także damskie i męskie kurtki oraz spodnie wykonane z Windstopper® Soft Shell – Nagano Jacket i Nagano Pants.

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0