HomeNowości z rynku

La Sportiva wprowadza nową kolekcję butów i odzieży do biegów górskich

La Sportiva prezentuje nową kolekcję Mountain Running, uruchamiając jednocześnie poświęconą jej stronę internetową.

Po wprowadzeniu pierwszej w historii marki linii odzieży zimowej, dedykowanej fanom skialpinizmu, La Sportiva wprowadza nową linię odzieży zaprojektowaną dla potrzeb sportowców uprawiających biegi górskie. Kolekcję można obejrzeć na całkowicie nowej stronie internetowej: mountainrunning.lasportiva.com.

La Sportiva, buty damskie HeliosLa Sportiva, buty damskie Helios 

Przez ponad 80 lat, celem firmy z Trentino była produkcja pełnej gamy obuwia outdoorowego, odpowiadającego autentycznym potrzebom alpinistów. Jak zapewnia La Sportiva, nowa linia odzieży przenosi markę o krok dalej w tym dążeniu.

Nowa linia odzieży nie jest pierwszą przygodą marki na biegowej ścieżce. La Sportiva już wcześniej wkroczyła do sektora biegowego uruchomioną pod koniec lat 90. linią butów stworzonych dla biegaczy górskich. Marka wykorzystała w niej swoją ekspercką wiedzę na temat projektowania i produkcji obuwia outdoorowego.

Inspiracją dla nowej linii odzieży jest podjęcie wyzwania stawianego przez outdoor, aby biegać w różnorodnym terenie po skale, w błocie i śniegu, przez wodę i w deszczu, dynamicznie dostosowując się do szybko zmieniających się warunków pogodowych oraz terenu pod stopami.

La Sportiva, damska koszulka CrystalLa Sportiva, damska koszulka Crystal

Marka chce pomagać wygrywać i ustanawiać życiowe rekordy. To idea, które kryje się za pierwszą linią biegową La Sportiva. Ubrania kolekcji zostały przetestowane w górach i tam też zostały zaprojektowane – w Ziano di Fiemme u podnóża Dolomitów.

Sektor Mountain runing jest jednym z kluczowych obszarów rynku, do rozwoju którego La Sportiva przyczyniła się w ciągu ostatnich 15 lat, dzięki rozwojowi technicznego obuwia biegowego. Marka opracowała modele dedykowane zarówno do sky runningu i ultra maratonów. Obecnie, obuwie La Sportivy jest używane przez najlepszych na świecie zawodników. Jednocześnie, nowe produkty nadal zyskują uznanie za wysoki poziom innowacyjności i wydajności.

Cele firmy pozostają niezmienne w sektorze biegowej odzieży – wyróżnić się poprzez oferowanie najnowocześniejszych produktów, wykonanych przy użyciu najbardziej zaawansowanej technologii, z najlepszych tkanin i najwyższej jakości laminatów membranowych.

La Sportiva, męska kurtka Lynx PulloverLa Sportiva, męska bluza Lynx Pullover

Kolekcja Mountain Running obejmuje dwie linie produktów dla mężczyzn i kobiet pogrupowanych w kategorie oparte na systemie pięciu warstw: Base Layer, Mid Layer, Hybrid Shell Layer, Insulation i Hard. Każdy produkt jest przeznaczony do użycia przez sportowców podczas biegu w określonych warunkach klimatycznych, a cała kolekcja dostarcza pełne spectrum odzieży chroniącej biegaczy przed wiatrem, deszczem, słońcem i śniegiem.

[video:http://www.youtube.com/watch?v=9CNdQq1Z3rc]

Obok marki La Sportiva w projekcie odzieży uczestniczą jedne z najbardziej znanych marek obszaru rynku tekstylnego, materiałów izolacyjnych i membran: wśród dostawców materiałów znaleźli się GORE-TEX® z nową membraną Active Shell oraz Windstopper, a także marki, PrimaLoft, Cocona i Polygiene.

Informacja prasowa marki La Sportiva

Nową kolekcję zapowiadaliśmy już w naszej produktowej relacji z ubiegłorocznych targów OutDoor Show: buty, odzież.

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0