HomeNowości z rynku

Asekuracja niejeden ma kolor – Click Up marki Climbing Technology

Sezon wspinaczkowy w pełni rozpoczęty. Wspinacze, wygłodniali po okresie zimowej wegetacji na zapylonych bulderowniach i ścianach, gromadnie wyruszają na łono natury by odetchnąć pełną piersią i siłą własnych palców, wytargać kolejne „cyfry” nieubłaganej i bezlitosnej skale.

Nie zapomnijmy jednak, w ferworze walki, że nie jesteśmy już na treningu, bezpieczni, zaledwie metr czy dwa nad przyjaznym materacem. Tu, siły natury działają na nas z nieubłaganą surowością, a grawitacja nie jest tylko naukową fikcją. Dlatego warto w tym początkowym okresie sezonu przypomnieć o naszym starym kompanie Click Up’ie, który nieraz już uratował nam skórę w ekstremalnych sytuacjach.

Dlaczego warto „zaprzyjaźnić” się z Click Up’em? Przede wszystkim jest to przyrząd prosty. Zarówno w budowie – nie posiada żadnych elementów ruchomych, jak i w użyciu – jest intuicyjny. Linę wprowadza się tak samo jak w tradycyjnym kubku, a także ruchy rąk są identyczne jak w przypadku klasycznych przyrządów.

Głównym atutem Click Up’a jest oczywiście to, że blokuje linę podczas odpadnięcia prowadzącego. Co więcej, jako jedyny przyrząd samoblokujący CU umożliwia pół-dynamiczną asekurację, ponieważ samoczynnie „wypuszcza” trochę liny, zmniejszając w ten sposób siły działające na przeloty oraz kręgosłup łojanta.

Istnieją tylko dwie możliwości wpięcia przyrządu. Jedna poprawna, która zapewnia nam automatyczny tryb asekuracji, oraz druga, niepoprawna. Przyrząd użyty w ten drugi sposób nie doprowadzi jednak do tragicznego wypadku – w takim ustawieniu działa jak normalny kubek. Każdy stara się nie popełniać błędów, szczególnie w tej dziedzinie, jednak każdemu mogą się one zdarzyć. Click Up dba o nasze bezpieczeństwo nawet wtedy, kiedy popełnimy błąd.

Podczas swojej 4-letniej obecności na rynku, przyrząd Climbing Technology sprawdził się już w niejednej sytuacji. Przez ten czas został doceniony i uznany za najlepszy przyrząd automatyczny m.in. przez austriacki freizeitalpin.at, brytyjski UK Climbing czy amerykański magazyn Climbing.

W sezonie 2013 CT zadbało o nasze wrażenia estetyczne – powstały dwa nowe, świeże kolory Click Up’a. Dostępne są w zestawach z lekkim HMS’em Concept wyposażonym w Spring Bar. Jest to dodatkowe ramie, które wpinamy w łącznik uprzęży dzięki czemu karabinek nie obraca się podczas asekuracji.

Instrukcja i prezentacja działania Click Up

[video:http://www.youtube.com/watch?v=_qO41RxsZVk]

Click Up (sam przyrząd – kolor szaro-pomarańczowy) – 189,90 zł

Click Up (zestaw – kolory szaro-pomarańczowy, zielony, pomarańczowy) – 239,90 zł

Informacja prasowa SNAP Outdoor

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0