HomeImprezy outdoor

W Warszawie powstanie nowe centrum handlu i usług związanych ze sportem

Grupa Adgar, która w czerwcu 2013 roku kupiła kompleks biurowy przy Alejach Jerozolimskich 181 ogłosiła, że poza planami opracowania nowej koncepcji architektonicznej, zamierza stworzyć na parterze pierwsze w Polsce centrum usług i handlu dla pasjonatów sportu.

W zachodniej strefie biznesowej blisko centrum Warszawy powstanie wyjątkowy obiekt łączący pod jednym dachem najnowocześniejszą infrastrukturę do ćwiczeń, biegania, pływania czy jazdy na rowerze, opiekę trenerów i fizjoterapeutów oraz specjalistyczne sklepy, w których klienci będą mogli uzyskać praktyczne porady oraz wymieniać doświadczenia z innymi fanami sportu.

Biuro projektowe Hermanowicz Rewski Architekci rozpoczęło już prace nad koncepcją architektoniczną centrum. Grupa Adgar nawiązała również współpracę z firmą doradczą Colliers International, a rozmowy z pierwszymi potencjalnymi najemcami powierzchni handlowej i usługowej potwierdziły duże zainteresowanie projektem.

Sam trenuję kolarstwo i doskonale wiem, jak ważna jest profesjonalna opieka trenera w czasie ćwiczeń, pomoc doświadczonego doradcy w czasie zakupów, a także możliwość spotkań, rozmów i wymiany doświadczeń z pasjonatami tej samej dyscypliny, czego nie oferują sklepy samoobsługowe. Bardzo wiele osób zarzuca treningi z powodu źle dobranego sprzętu czy obuwia albo po prostu dlatego, że nie wiedzą, jak je prawidłowo prowadzić. Nasz obiekt z jego kompleksową ofertą będzie stanowił odpowiedź na potrzeby Warszawiaków w tym zakresie – powiedział Eyal Litwin, dyrektor generalny Adgar w Polsce.

Wyjątkowa koncepcja centrum sportowego dedykowanego fanom aktywnego stylu życia to nowość w Polsce. W planowanym przez Adgar obiekcie powstanie między innymi całoroczna bieżnia o długości 600 m wytyczona wokół kompleksu biurowego. W samym centrum fani dwóch kółek będą mogli trenować niezależnie od pogody dzięki innowacyjnym stacjom, w których można zamontować własny rower lub przetestować modele dostępne na rynku, przy różnych ustawieniach warunków na trasie. Kolejną atrakcją będą tzw. swim jet pools, czyli jednoosobowe mini baseny do pływania w miejscu pod prąd.

W obiekcie zostanie otwarty klub fitness ze stacjami do ćwiczeń zainstalowanymi również na dziedzińcu oraz centrum medycyny sportowej, fizjoterapii i rehabilitacji. Zostaną także zamontowane dodatkowe prysznice dla pracowników kompleksu, którzy będą dojeżdżać do biura rowerem albo ćwiczyć lub biegać w czasie przerwy.

Decyzja Grupy Adgar o stworzeniu centrum sportowego była poprzedzona gruntowną analizą rynku. Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że prawie połowa Polaków uprawia sport, a najbardziej popularne dyscypliny to bieganie, jazda na rowerze i pływanie. W 2012 roku regularnie pływało prawie 40%, a jeździło na rowerze 66% mieszkańców naszego kraju. W ostatnich latach prawdziwym fenomenem jest gwałtowny wzrost popularności triathlonu, zwłaszcza w Warszawie, gdzie mieszka ¼ uczestników zawodów w tej dyscyplinie. Wstępne rozmowy z potencjalnymi partnerami centrum wskazują na duże zainteresowanie projektem – powiedziała Marta Machus-Burek, dyrektor ds. strategii handlowych w dziale doradztwa i rozwoju projektów inwestycyjnych w firmie Colliers International.

W centrum sportowym Adgar po raz pierwszy w Warszawie i Polsce pod jednym dachem zostaną zgromadzone specjalistyczne sklepy sportowe, które obecnie są rozproszone po całym mieście. Z założenia punkty działające w obiekcie będzie wyróżniać najwyższy poziom usług. Ich pracownicy, jako osoby, które same czynnie uprawiają sport, będą dzielić się wiedzą i gromadzić wokół siebie społeczność Warszawiaków, dla których aktywność fizyczna to sposób na życie. 

Kompleks biurowy Ochota Office Park usytuowany w zachodniej strefie biznesowej blisko centrum stolicy, składa się z trzech połączonych ze sobą budynków, które tworzą dobrze wyposażony i funkcjonalny kompleks o całkowitej powierzchni najmu wynoszącej ponad 43 000 m2. W sumie kompleks oferuje ponad 1100 miejsc postojowych.

Dzięki lokalizacji w odległości 5 min. jazdy samochodem od centrum Warszawy zapewnia łatwy dostęp do komunikacji miejskiej i dobre połączenia z innymi dzielnicami miasta. Ze względu na ludzką skalę założenia oraz liczne udogodnienia, to jeden z najbardziej przyjaznych dla pracowników kompleksów biurowych w stolicy. 

Informacja prasowa Grupy Adgar

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0