HomeNowości z rynku

MacTronic BikePro Scream DL: 500 lumenów, podwójna soczewka i ponad 200 metrów zasięgu

Firma MacTronic wprowadza do oferty nową lampę rowerową: model Scream Dual Lens. Urządzenie powinno zainteresować wszystkich rowerzystów, poszukujących silnego, niezawodnego oświetlenia przedniego – Scream DL generuje światło o zawrotnej jasności 500 lm, zaś system dwóch soczewek zapewnia ogromny zasięg i możliwość płynnego regulowania strumienia światła.

Polskie prawo nakazuje rowerzystom poruszającym się po zmroku wyposażenie roweru w oświetlenie przednie i tylne – jesienią i zimą jest to szczególnie istotne. Lampa niezbędna jest nie tylko do oświetlenia drogi przed jednośladem, ale również do wyraźnego zasygnalizowania jego pozycji na drodze czy ścieżce rowerowej. 

Mactronic, BikePro Scream DLMactronic, BikePro Scream DL

BikePro Scream Dual Lens nadaje się do tych zadań wprost idealnie – lampa wyposażona została w potężną diodę CREE XR-E R3 LED, generującą światło o jasności 500 lumenów. W modelu tym zastosowano również system podwójnej soczewki, dzięki strumień światło jest bardziej skoncentrowany, zaś jego regulacja – idealnie płynna. Użytkownik może korzystać z pięciu trybów pracy – od maksymalnej jasności, przez tryby o słabszym świetle (i obniżonym zużyciu energii), aż po pulsację.

Takie parametry sprawiają, że lampa doskonale sprawdzi się zarówno podczas nocnych wypraw do parku, czy za miasto (500 lumenów z powodzeniem wystarczy do skutecznego oświetlenia drogi nawet jeśli w pobliży nie ma żadnych lamp), jak i podczas codziennego dojeżdżania do pracy, gdy zależy nam przede wszystkim na oznaczeniu pozycji rowerzysty. Dodajmy, że maksymalny zasięg światłą to ponad 200 metrów.

Mactronic, BikePro Scream DLMactronic, BikePro Scream DL

Model Scream Dual Lens jest oczywiście w pełni wodoodporny – nie straszne mu ulewy czy nawet śnieżyce. Lampa jest zasilana trzema bateriami AAA, które wystarczają na od 4 (w trybie maksymalnej jasności) do nawet 24 godzin (w trybie „low”). Cenę urządzenia, które sprzedawane jest eleganckim opakowaniu (dzięki któremu Scream DL świetnie nadaje się na prezent), ustalono na poziomie ok. 140 zł.

Informacja prasowa marki MacTronic

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0