HomeImprezy outdoor

UIAA ogłasza sukces prezentacji drytoolingu w Soczi

Podczas Igrzysk Olimpijskich w Soczi miała miejsce prezentacja wspinaczki lodowej. Według UIAA tysiące osób miało okazję zobaczyć na czym polega wspinanie drytoolowe, a każdego dnia ścianą w Parku Olimpijskim wspinało się ponad 300 osób.

Prezentacja wspinaczki lodowej ma być krokiem w stronę włączenia wspinania w program Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku. 

Ścianę w Soczi obsługiwała międzynarodowa ekipa. Znaleźli się w niej Rosjanie – bracia Tomiłow i Iwan Spitsyn oraz Nathan Kutcher (Kanada), Jennifer Olson (Wielka Brytania), Marc Beverly (USA), Markus Urbanowski (Niemcy), Olov Isaksson (Szwajcaria), Zohren Abdollahkhani (Iran), Petra Klingler (Szwajcaria), Kevin Huser (Szwajcaria) i Ankhbold Dangaasuren (Mongolia).

Prezes UIAA Frits Vrijlandt mówi: „Mamy ambicje olimpijskie. To co się wydarzyło w Soczi może nam tylko pomóc”. Zapewne tak, kilka światowych telewizji nakręciło materiały poświęcone prezentacji wspinania w Soczi, co przełoży się na wzrost poziomu rozpoznawalności tego sportu.

Być może plan UIAA, by wspinanie lodowe znalazło się w programie olimpijskim jest realny. Zwłaszcza, że najbliższe Igrzyska zostaną rozegrane w Korei Południowej, która w ostatnich latach bardzo mocno inwestuje we wspinanie lodowe.

Wojciech Słowakiewicz/wspinanie.pl

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0