HomeRynek outdoor

Dzień otwarty dla publiczności na targach OutDoor we Friedrichshafen?

Za mniej niż trzy miesiące, w dniach od 10 do 13 lipca odbędą się największe letnie targi branży outdoorowej w Europie – OutDoor Friedrichshafen. Tymczasem organizatorzy zastanawiają się, czy ostatniego dnia targów nie otworzyć dla szerokiej publiczności.

W 2013 roku na targach nad Jeziorem Bodeńskim zjawiło się 21 465 gości z branży z 91 krajów. Swoje stoiska zaprezentowało 913 wystawców z 42 krajów. Liczby te świadczą o tym, że targi OutDoor są najważniejszą letnią imprezą branży outdoorowej. Organizatorzy wystawy pracują jednak nad tym by wciąż ją udoskonalać. 

OutDoor Show 2012 (fot. Messe Friedrichshafen)OutDoor Show 2012 (fot. Messe Friedrichshafen)

Jednym z pomysłów jest zmiana targowych dni w tygodniu. Od przyszłego roku targi będą odbywać się od środy do soboty, a nie jak dotychczas od czwartku do niedzieli.

Targi OutDoor zyskały światowe znaczenie i muszą się dostosować do międzynarodowych praktyk biznesowych – wyjaśnia Rolf Schmid, prezes European Outdoor Group, stowarzyszenia które jest głównym partnerem targów.

Klaus Wellmann, dyrektor zarządzający Messe Friedrichshafen, dodaje że wystawa cieszy się wzrostem odwiedzających, ale ma to przede wszystkim miejsce właśnie w dni robocze. W 2015 roku targi odbędą się od 15 do 18 lipca, zaś w 2016 roku od 13 do 16 lipca.

Targi OutDoor 2013 (fot. 4outdoor)Targi OutDoor 2013 (fot. 4outdoor)

Kolejnym pomysłem jest zorganizowanie dnia otwartego dla publiczności w ostatni dzień targowej imprezy. Koncepcja dnia otwartego rozważana jest na podstawie informacji płynących od producentów, handlowców, jak i konsumentów ostatecznych.

Zanim pomysł zostanie wcielony w życie, organizatorzy targów zapewniają, że gruntownie go przemyślą, biorąc pod uwagę zarówno korzyści, jak i ryzyko. Dzień otwarty praktykowany jest z sukcesem na targach Eurobike, jednak pomimo wielu paraleli pomiędzy obiema wystawami trudno tu o przełożenie jeden do jednego. O decyzji dowiemy się już wkrótce.

Źródło: Messe Friedrichshafen

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0