HomeNowości z rynku

Nowe uprzęże marki CAMP

W nadchodzącym sezonie włoska firma CAMP przygotowała kilka nowych modeli uprzęży wspinaczkowych – zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych wspinaczy.

Pierwszą z prezentowanych nowości jest uprząż FLINT. Produkt dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych: szaro-zielonym oraz szaro-czerwonym. Waga: 498g. Wszystkie pasy z których wykonana jest uprząż wyściełane są 6mm pianką EVA, która znacząco poprawia komfort i wygodę podczas użytkowania.

CAMP, uprzęże FlintCAMP, uprzęże Flint

Pas biodrowy oraz pasy udowe zostały wyposażone w nowe szybkie klamry ułatwiające dopasowanie uprzęży. Cztery szpejarki, dwie z tyłu i dwie po bokach uprzęży, pomogą zachować porządek i łatwy dostęp do przypiętego szpeju.

Dodatkowy pasek z tyłu umożliwia przypięcie woreczka na magnezję lub butów wspinaczkowych. W uprzężach CAMP zastosowano również nowość w postaci możliwości wpięcia karabinka HMS w specjalnie przygotowane miejsce w łączniku, które stabilizuje karabinek wraz z przyrządem asekuracyjnym, a tym samym ułatwia asekurację. Dostępne w trzech rozmiarach S, M, L.

Kolejnym nowym modelem uprzęży jest uniwersalny JASPER CR 3Uprzęże dostępne w dwóch intensywnych wersjach kolorystycznych. Zielono-limonkowym oraz czerwono-szarym. Waga 450 g – lżejsza od modelu Flint.

Wszystkie pasy wyściełane są 6mm pianką EVA. Uprząż posiada cztery szpejarki: dwie z tyłu i dwie usztywnione po bokach, które pozwalają na wygodne i szybkie korzystanie z wcześniej wpiętego szpeju.

Uprząż posiada dodatkowy pasek z tyłu do troczenia woreczka, butów wspinaczkowych lub butelki. Przygotowano również miejsce do wpięcia dwóch dodatkowych karabinków sprzętowych typu HUB np. na śruby lodowe, haki lub igły do traw. Szybkie klamry na udach oraz pasie biodrowym pozwalają dobrze dopasować uprząż. W tym modelu zastosowano możliwość wyśrodkowania łącznika oraz stabilizację karabinka HMS w łączniku głównym. Trzy rozmiary S,M,L

CAMP, uprzęże Jasper CR3CAMP, uprzęże Jasper CR3

Dla fanów idei „light and fast”  firma Camp przygotował dwie uprzęże JASPER CR 3 Light  oraz AIR CR

Uprząż Jasper CR 3 Light. Dostępna w kolorze zielono-czarnym to wygodna lekka i trwała uprząż dla wspinaczy górskich jak i sportowych. Waga 290g. Pianka EVA na udach oraz pasie biodrowym poprawia komfort, zapewnia również dobrą cyrkulację powietrza podczas długiego wiszenia w uprzęży.

Dwie szpejarki z tyłu oraz dwie usztywniane z boku umożliwiają łatwe i wygodne wpinanie szpeju. Uprząż wyposażona jest również w miejsce do wpięcia karabinków typy HUB. Szybkie i lekkie klamry wszyte w pasach udowych oraz w pasie biodrowym skutecznie przyspieszają regulację oraz dopasowanie uprzęży.

Model ten posiada klamrę umożliwiająca wyśrodkowanie łącznika po wcześniejszym dopasowaniu uprzęży w pasie. W tej uprzęży zastosowano również stabilizację karabinka HMS w łączniku głównym. Trzy rozmiary S,M,L.

Uprząż  Air – wygodna uprząż przeznaczona dla górskich wspinaczy, którzy cenią sobie lekki i mały sprzęt. Waga 290 g . Cztery wygodne szpejarki, dodatkowy trok z tyłu do przypięcia np. butów, możliwość wpięcia 2 karabinków sprzętowych typu HUB, szybkie klamry na udach oraz pasie biodrowym, klamra do wyśrodkowania łącznika oraz stabilizacja karabinka HMS.

Bardzo fajny mały pokrowiec, który umożliwia spakowanie uprzęży do kasku wspinaczkowego. Dostępna w rozmiarach XS, S, M,L,XL.

Model JASPER CR 4 to górska uprząż zapewniająca wygodę i komfort podczas długotrwałego wiszenia w dużej ścianie. Waga 520 g. Dostępna w dwóch intensywnych wersjach kolorystycznych czerwono-czarnym oraz pomarańczowo-czarnym.

CAMP, uprząż Jasper CR4CAMP, uprząż Jasper CR4

Uprząż wyposażona jest w dwie szybkie klamry wszyte w pasie biodrowym oraz w pasach udowych, dzięki którym można w łatwy i szybki sposób wyregulować wszystkie pasy. Zarówno podczas wspinania zimowego jak i wspinania w ciepłym yosemickim słońcu 🙂 (wspinanie w kilku warstwach odzieży lub w T-shirt`e).

Wyściółka w uprzęży zrobiona z 6mm pianki EVA, cztery szpejarki dwie z tyłu, dwie usztywniane z boku. Z tyłu uprzęży wszyty dodatkowy pasek umożliwiający wpięcie woreczka, butelki lub butów wspinaczkowych.

Wyposażona w dwa miejsca do wpięcia karabinków pomocniczych typu HUB. Możliwość wpięcia karabinka HMS w specjalny przygotowane miejsce w łączniku, który stabilizuję karabinek wraz z przyrządem asekuracyjnym. Dwa rozmiary XS – M, M- XL.

SUPERNOWA to lekka damska uprząż wspinaczkowa zapewniająca komfort i wygodę podczas wspinania sportowego oraz górskiego. Uprząż dostępna jest w kolorze błękitno-zielonym. Zaprojektowana i stworzona z myślą o wspinających się paniach. Waga: 373g.

CAMP, uprząż SupernowaCAMP, uprząż Supernowa

Posiada cztery szpejarki: dwie z tyłu dwie z boku, istnieje możliwość wpięcia dwóch karabinków sprzętowych typu HUB. Z tyłu uprzęży dodatkowy pasek umożliwiający troczenie woreczka na magnezję lub butów wspinaczkowych. Pas biodrowy jest specjalnie wyprofilowany i dopasowany do kobiecej sylwetki, przedłużony jest również łącznik główny poprawiający ułożenie uprzęży na kolcach biodrowych.

Wyposażona w szybkie klamry na udach i pasie biodrowym, wyściółka z 3 mm pianki EVA. Możliwości wpięcia karabinka HMS w specjalną wszywkę w łączniku, która stabilizuję karabinek wraz z przyrządem asekuracyjnym. Dostępne rozmiary XS,S,M,L

Informacja prasowa firmy Namaste (dystrybutora marki CAMP w Polsce)

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0