HomeRynek outdoor

Firma Crag Sport dystrybutorem hamaków turystycznych marki Ticket to the Moon

Firma CRAG SPORT dystrybutor takich marek jak Black Diamond, Gregory Packs, High Sierra czy Rob1912 została wyłącznym przedstawicielem największego na Świecie producenta hamaków turystycznych marki TICKET TO THE MOON.

Ticket to the Moon, logo

Jak podkreślają właściciele firmy Michał Matrejek i Bartłomiej Klocek marka ta doskonale wpisuje się w obecny trend określany mianem slow tourism, czyli świadome pod względem ekologicznym i społecznym podróżowanie poza miejsca masowej turystyki.

Hamaki marki TTTM produkowane są na Bali od 1996 roku. Są lekkie, pakowna oraz niezwykle trwałe. Wykonane z nylonu spadochronowego, który jest elastyczny, oddychający, przyjazny w dotyku (OEKO-TEX® Standard 100) oraz odporny na pleśń. Hamaki są dostępne w 5 rozmiarach i tysiącach zestawień kolorystycznych – każdy hamak jest połączony z pokrowcem ułatwiającym pakowanie i podróżowanie.

Ticket to the Moon, hamak GildineTicket to the Moon, hamak Gildine

Ticket To The Moon
Keep your feet off the ground

Firma Ticket To The Moon to oryginalny producent hamaków turystycznych. Firma posiada siedzibę główną na Bali i działa już od 1996 r. Ponieważ jesteśmy firmą etyczną, lubimy myśleć o sobie bardziej jako o rodzinie, niż jako o typowym biznesie: nie tylko tworzymy i rozwijamy innowacyjne, praktyczne produkty, lecz również promujemy alternatywny styl życia.

Jesteśmy wytwórcami produktów poprawiających samopoczucie marzycielom z całego świata!

Produkty bezpieczne, wygodne i doskonałej jakości

Ponieważ jesteśmy oryginalnymi wynalazcami i producentem hamaka turystycznego, dostarczamy naszym klientom doskonałej jakości produktów, posiadające liczne rozwiązania techniczne wymagane przez naszych użytkowników. Cała linia produktów TTTM, oparta na materiałach spadochronowych, jest wytwarzana ręcznie przez zespół wysoce wykwalifikowanych specjalistów w naszej własnej fabryce na Bali.

Wykorzystujemy jedynie najwyższej jakości nylonową tkaninę spadochronową, pozyskiwaną z lokalnych źródeł. Każdy z naszych produktów jest testowany w ekstremalnych warunkach oraz przechodzi w naszej fabryce surową procedurę kontrolną. A do tego na wszystkie produkty Ticket To The Moon udzielamy dziesięcioletniej gwarancji, obejmującej wszelkie defekty w materiale i wykonaniu.  

Lekkie, pakowne i trwałe

Hamak obozowy TTTM jest dostarczany w indywidualnym pokrowcu. Hamak stanowi idealne rozwiązanie podróżnicze, które może służyć jako mobilne łóżko lub po prostu miejsce na krótką drzemkę lub chill-out. A do tego hamak może stać się świetnym placem zabaw…

Oryginalny zestaw mocujący TTTM składa się z nierdzewnych haków oraz linek żeglarskich, dzięki czemu jest najprostszym i najbezpieczniejszym systemem dostępnym na rynku. Kolejnym wygodnym sposobem zamocowania twojego hamaka jest zastosowanie wytrzymałych karabinków oraz przyjaznych dla drzew taśm (Tree-Friendly Straps).

Przez wiele lat firma TTTM wypracowała całą kolekcję hamaków oraz szereg akcesoriów hamakowych, takich jak płachta Tarp, moskitiera Mosquito Net 360°, a do tego szereg produktów lifestylowych, jak krzesło turystyczne Moon Chair, koc Beach Blanket, przenośne Pocket Frisbee, no i oczywiście nasze sławne torby Eco-Friendly Bags. Wysokiej jakości materiały oraz ręczne wykonanie czynią wszystkie produkty TTTM idealnymi do stosowania podczas eskapad, podróży oraz zastosowań codziennych.

Chcemy uczynić twoje życie prostszym!

Ticket To The Moon i społeczna odpowiedzialność biznesu

Dostarczanie oryginalnych i przyjemnych w użyciu produktów jest dla nas bardzo ważne, jednak staramy się również podnosić świadomość dotyczącą globalnych wyzwań, takich jak zrównoważony rozwój, uczciwy handel, szacunek dla społeczności lokalnych oraz kultury Indonezji.

Firma TTTM w żaden sposób nie wykorzystuje dzieci w swojej działalności. Wartości przez nas wyznawane – uczciwość, humanitaryzm, fair trade – powodują, że nasi pracownicy cieszą się dobrymi warunkami pracy, przywilejami socjalnymi, składkami emerytalnymi oraz podstawową pensją, która jest o wiele wyższa niż płaca minimalna.

W ciągu tygodnia pracują tylko przez pięć i pół dnia po 8 godzin dziennie. Wszystko to wyróżnia naszą firmę na tle innych oraz tworzy wyjątkową wspólnotę pracowniczą. Od powstania TTTM w 1996 r. żaden pracownik nigdy nie odszedł z naszej firmy pomimo wysiłków i pokus ze strony innych firm kopiujących nasze produkty.

Minimalizujemy ślad pozostawiany przez naszą firmę

Poprzez zastosowanie lokalnych materiałów i inwestowanie w innowacyjne metody recyklingu staramy się zminimalizować nasz wpływ na środowisko. Wszelkie resztki materiału, pozostałe po stworzeniu naszych unikalnych wyrobów, są wykorzystywane do uszycia innych produktów, takich jak ekologiczne torby czy plecaki. Nasze nieustanne wysiłki zmierzające do zminimalizowania ilości odpadów dały początek hasłu: „Nie, dziękuję. Żadnych toreb plastikowych!”
Troszczymy się. Nie marnujemy niczego!

Fundacja TTTM

Fundacja The Ticket To The Moon Foundation została założona w 2009 r. Naszym głównym celem jest wspomaganie plemienia Kodi z wyspy Sumba we wschodniej Indonezji. Opracowaliśmy programy zdrowotne, edukacyjne, kulturalne, rozwojowe i pomocowe. Jak dotąd udało nam się już pomóc tej lokalnej społeczności w budowie nowej infrastruktury i szkół, we wprowadzeniu programów prewencyjnych przeciw malarii oraz w ułatwianiu dostępu do czystej wody.  

Dajemy również szansę naszym partnerom biznesowym i innym zainteresowanym stronom na udzielenie pomocy tej niesamowitej społeczności w ramach wspólnych programów odpowiedzialności biznesowej oraz programów pomocowych. Firma Ticket To The Moon jest dumna, że jest częścią tej inicjatywy od samego początku oraz wciąż przekazuje znaczną część swoich zysków na rzecz Fundacji.

Trzymaj stopy wysoko nad ziemią!!!

Materiał informacyjny Crag Sport

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0