HomeNowości z rynku

Smartwool odświeża kolekcję skarpet na lato dla biegaczy i rowerzystów

W specjalistycznych sklepach outdoorowych – jak również stricte dla biegaczy i rowerzystów – pojawiły się nowe modele skarpet marki Smartwool. Amerykański potentat znany jest z produkcji wysokiej jakości wyrobów bazujących na cenionej wełnie owiec z nowozelandzkiej rasy Merino.

W ramach kolekcji PhD® Sock Collection zaprojektowane zostały 4 nowe modele w różnych wzorach i kolorach, zarówno w wydaniu damskim, jak i męskim – po 2 dedykowane fanom biegania i roweru. Oprócz tego Smartwool zaproponował kilkanaście nowych kolorów z modeli już wcześniej dostępnych w sprzedaży.

M’s PhD Cycle Ultra Light Pattern Crew GraphiteM’s PhD Cycle Ultra Light Pattern Crew Graphite

O fenomenie wełny z owiec rasy Merino napisano już wiele – ceniona jest ona zarówno przez specjalistów, jak i amatorów, niezależnie od rodzaju aktywności fizycznej użytkownika. W przypadku skarpet produkcji Smartwoola cieszą się ona dobrą renomą, m.in. dzięki szybkiemu odprowadzaniu wilgoci, dobremu dopasowaniu do stopy i właściwej regulacji jej temperatury, wygodzie użytkowania czy wreszcie wysokiemu stopniu odporności na bakterie.

Ze skarpet biegowych Smartwool wprowadził modele PhD Run Ultra Light No Show (męskie i damskie) oraz M’s PhD Run Light Elite Mid Crew, natomiast dla rowerzystów zaprojektowane zostały modele M’s PhD Cycle Ultra Light Pattern Crew oraz W’s PhD Cycle Ultra Light Micro. Męskie skarpety dostępne są w rozmiarach M, L i XL, natomiast damskie w S, M i L.

M’s PhD Run Ultra Light No Show WhiteM’s PhD Run Ultra Light No Show White
W’s PhD Cycle Ultra Light MicroW’s PhD Cycle Ultra Light Micro

Spoiwem łączącym wszystkie wymienione modele jest  zastosowanie w ich produkcji 3 składników: Merino (ponad 50%), Nylonu (ponad 40%) oraz Elastanu (ok. 4%). W procesie produkcji wykorzystano ponadto 2 autorskie technologie Smartwoola – 4 Degree Elite Fit System ™ oraz Reliawool ™.

W’s PhD Run Ultra Light No Show Light CapriW’s PhD Run Ultra Light No Show Light Capri

Pierwsza z wymienionych to 4-stopniowy system dopasowania oraz odpowiedni stopień rozciągliwości ściegu w zależności od potrzeb, dzięki którym skarpety trzymają się na miejscu i idealnie dopasowują się do stopy. Ściągacze znajdują się w kostce, na śródstopiu oraz na podbiciach górnym i dolnym. Druga z zastosowanych technologii – Reliawool ™ – to opatentowana konstrukcja, która gwarantuje większą trwałość i podatność na ścieranie, poprzez zastosowanie dodatkowej warstwy wełny Merino.

Informacja prasowa Raven Outdoor

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0