HomeRynek outdoor

Adam Bielecki we współpracy z marką BLACKYAK

Adam Bielecki, himalaista, alpinista i taternik, podpisał umowę o współpracy z BLACKYAK, południowokoreańskim producentem odzieży wspinaczkowej i outdoorowej. Adam jako pierwszy polski wspinacz w historii bierze udział w testowaniu i tworzeniu globalnej kolekcji. Będzie ona dostępna w sezonie jesień-zima 2017/2018. Najpoważniejszy test rozwiązań zaprojektowanych wspólnie przez BLACKYAK i Adama nastąpi być może już tej zimy w Himalajach.

Południowokoreańska firma została założona w 1973 r. przez himalaistę Tae Sun Kang. Jej głównym celem od samego początku jest ułatwienie wspinaczom realizacji ich celów poprzez dostarczenie im możliwie najlepszej odzieży i akcesoriów. W skrócie – BLACKYAK chce być dla wspinaczy jakiem – cennym, niestrudzonym i potężnym kompanem wypraw górskich. Firma jest liderem w Korei Południowej, która jest drugim największym rynkiem outdoorowym świata.

Tej jesieni, po dwóch latach prac, BLACKYAK po raz pierwszy wprowadzi swoją kolekcję na rynek europejski. Zaprojektowana w szwajcarskich laboratoriach odzież zdobyła 11. nagród na targach artykułów sportowych ISPO 2016 w Monachium – jednych z najbardziej prestiżowych na świecie.

Adam Bielecki od lat marzył o możliwości zaprojektowania odzieży wspinaczkowej, która spełniałaby wszystkie jego wymagania.

Kolekcja marki Black YakKolekcja marki Black Yak

Od blisko dwudziestu lat jestem użytkownikiem odzieży górskiej i dobrze znam kryteria, które powinna spełniać. Od moich ubrań oczekuję funkcjonalności, niskiej wagi, trwałości oraz dobrego designu. W przypadku sprzętu, którego używam do realizacji najtrudniejszych celów cena schodzi na dalszy plan. Od blisko dwóch miesięcy testuję istniejące produkty BLACKYAK, a także projekty powstałe w wyniku mojej współpracy z ekspertami ze szwajcarskiego laboratorium. Wyniki tych testów są niezwykle obiecujące. BLACKYAK to marka premium, dla której liczy się przede wszystkim funkcjonalność, najwyższa jakość i innowacyjność. Takiej dbałości o szczegóły jeszcze nie widziałem. Świetny design jest dla mnie swego rodzaju wisienką na torcie – mówi Adam Bielecki.

Usprawnienia i patenty przekazane przez Adama projektantom BLACKYAK zostaną wykorzystane nie tylko w specjalistycznej odzieży wspinaczkowej, ale także w odzieży przeznaczonej do wszelkich aktywności na powietrzu – od spacerów po lesie po ambitną turystykę górską. Kolekcja 2016/17 trafi do najlepszych sklepów sportowych i outdoorowych w Polsce we wrześniu tego roku. Polskim dystrybutorem BLACKYAK jest Exploteam.

Informacja prasowa marki BLACKYAK

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0