HomeImprezy outdoor

Konkurs Filmu Polskiego na 14. KFG – czas na zgłoszenia!

Zbliża się czas jesiennych festiwali (przed nami bardzo ciekawie zapowiadająca się impreza w Zakopanem), a my myślimy już o zimowej odsłonie największego górskiego święta w Polsce – 14. Krakowskim Festiwalu Górskim (2-4 grudnia). Pole do popisu będą mieć jak zawsze nasi filmowcy. Już teraz można składać „klatki filmowe” i tworzyć swoje małe arcydzieła – otwieramy zgłoszenia do Konkursu Filmu Polskiego!

Grand Prix KFG 2015 (fot. Adam Kokot/KFG)Grand Prix KFG 2015 (fot. Adam Kokot/KFG)

„To świetna okazja, by pokazać filmy przed największą w kraju publicznością znającą się na górach” – mówi organizator festiwalu Piotrek Turkot. I trudno się nie zgodzić, bo przecież takiej publiki, jaką ma KFG, trudno szukać na innych tego typu imprezach w naszym kraju. Oj, chciałby się zobaczyć na festiwalu nową filmową jakość, sprawnie zrealizowane produkcje dorównujące tym światowym. Szansa pojawi się już w grudniu.

Tak więc tradycyjnie gorąco zachęcamy naszych filmowców, amatorów i profesjonalistów, do nadsyłania swoich propozycji na Konkurs Filmu Polskiego. Jest miejsce na eksperymentowanie! Wybierać można różne tematy, w tym wspinaczkę górską, skałkową, turystykę, aktywności górskie etc., a także różne formy – filmy fabularne, dokumentalne, animowane etc. Filmy można nadsyłać do 14 listopada 2016 roku.

Patrz: ZGŁOSZENIE FILMU DO KONKURSU

Regulamin konkursów filmowych.

Uwaga: można zgłaszać jedynie filmy zrealizowane po 1 stycznia 2015 roku, jednocześnie czas projekcji nie powinien przekraczać 45 min.

Dla najlepszych filmowców czekają atrakcyjne nagrody – oprócz nagród głównych, również nagroda publiczności, specjalne wyróżnienia dla obrazu stricte wspinaczkowego oraz filmu o tematyce freeride’owej, no i oczywiście szansa zmierzenia się z produkcjami zagranicznymi (wybrane polskie produkcje wezmą udział w Międzynarodowym Konkursie Filmowych – ten rozgrywany będzie na KFG już po raz siódmy).

Szczegółowy regulamin konkursy znajdziecie w specjalnej zakładce na stronie KFG.

http://kfg.pl/14-kfg/filmy/regulamin-konkursow-filmowych/

I jeszcze spojrzenie Huberta Jarzębowskiego (członka konkursowego jury) na ubiegłoroczne wybory filmowe – czyli o nagrodzonych i nienagrodzonych filmach na 13. Krakowskim Festiwalu Górskim.

***

Nagrody dla polskich filmowców przyznawane są od 2004 roku. Wyjątek stanowiły dwie edycje 2006 i 2011, w których nagród nie wręczono. Laureatami pozostałych edycji były filmy:

 • 2004– Na Krawędzi
  reż. Aleksander Dębski, Michał Zieliński
 • 2005– Praszczur
  reż. Mirosław Dembiński
 • 2007– Ścieżka góry
  reż. Marek Kłosowicz
 • 2008– Annapurna na lekko
  reż. Dariusz Załuski
 • 2009– The White House
  reż. Łukasz Gabryelski
 • 2010– Co się wydarzyło na wyspie Pam
  reż. Eliza Kubarska
 • 2012– Wyprawa na Mnicha
  reż. Maciej Stasiński
 • 2013– Two on K2
  reż. Dariusz Załuski
 • 2014 – Halny. Morfologia tematu
  reż. Wojciech Jachymiak
 • 2015 – No ski no fun
  reż. Dariusz Załuski

Dorota Dubicka

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0