HomeNowości z rynku

Nowości od marki Arc’teryx na sezon wiosna-lato 2018

Od szczytów górskich, przez pustynne turnie, po nadbrzeżne klify, czy wiosna czy lato – warunki pogodowe w dzikich miejscach stale się zmieniają zależnie od wysokości, ekspozycji i pory dnia. Wybór idealnej odzieży izolacyjnej bywa zadaniem równie trudnym jak prognozowanie pogody.

Potrzeba komfortowej warstwy docieplającej na okresy kiedy warunki temperaturowe ciągle się zmieniają, skłoniła markę Arc’teryx do rewizji asortymentu na sezon wiosna-lato 2018. Arc’teryx przedstawia kompleksowy zestaw odzieży, na który składają się minimalistyczne produkty warstwy izolacyjnej, wykonane przy użyciu specjalistycznych materiałów i o wyrafinowanych konstrukcjach. Każdy element odzieży jest zbudowany tak by skutecznie pełnił swoją rolę w warunkach wieczornych, wczesnym rankiem lub w chwilach postoju.

Kurtka Cerium SL Hoody

Lekka, ciepła i wysoce pakowna, nowa Cerium SL Hoody (SL = Superlight) jest najlżejszą kurtką tego typu w kolekcji Arc’teryx Essentials. Model jest idealną propozycją dla bezdeszczowych warunków, w których oszczędności masy i pakowność są priorytetem.

Kurtka Cerium SL Hoody

Zbudowana z super lekkiej, w 100 proc. nylonowej tkaniny z wykończeniem DWR, Cerium SL Hoody odznacza się wysokim stosunkiem termoizolacyjności do wagi, a to dzięki zastosowaniu puchu od szarej gęsi o sprężystości 850 CUIN i technologii Down Composite Mapping ™.

Kurtka posiada dopasowany krój i sięga do bioder, oferując pełną swobodę ruchu. Regulowany, niskoprofilowy kaptur StormHood™ stanowi doskonałą alternatywę dla czapki. Kurtka posiada dwie kieszonki z zamkiem oraz zintegrowany worek o pojemności 1,5 litra, do którego można ją spakować.

Plecak/kamizelka Norvan 14 Hydration Vest

Prostota w najczystszej postaci stanowi o niewytłumaczalnym uroku biegów trailowych. W przeciwieństwie do aktywności wymagających dużej ilości sprzętu technicznego, biegi trailowe pozwalają doświadczyć ogromu odległych szczytów, rozległych jezior i przestrzeni przy minimalnej ilości sprzętu. Przyjmując to minimalistyczne nastawienie, Arc’teryx w kolekcji wiosna 2018 zwiększa swoje zaangażowanie w biegi trailowe, wprowadzając produkty specjalnie zaprojektowane tak, aby ułatwić pokonywanie dużych odległości w biegu.

Plecak/kamizelka Norvan 14 Hydration Vest

Wykorzystując wiedzę w zakresie projektowania odzieży i budowy plecaków, Arc’teryx stworzył nowy model kamizelki biegowej Norvan Hydration Vest. Model ten zapewnia wystarczającą ilość miejsca na sprzęt, aby czuć się pewnie na najdłuższych dystansach oraz komfort, jaki wcześniej nie był dostępny w kamizelce biegowej. Stworzony do przenoszenia wody, jedzenia i dodatkowej odzieży, Norvan 14 oferuje wyjątkowo precyzyjne i wygodne dopasowanie do sylwetki, przez co całkowicie wyeliminowano odbijanie się kamizelki od pleców. Model ten nosi się jak odzież, korzystając jednocześnie z pełnej funkcjonalności plecaka.

Plecak/kamizelka Norvan 14 Hydration Vest

Norvan 14 Vest jest idealnym towarzyszem na długie wybiegania. Kamizelka oferuje wiele opcji przechowywania drobiazgów i łatwy do nich dostęp. Wyposażono ją także w wodoszczelną przegrodę, np. na elektronikę. Kamizelka posiada zamknięcie typu RollTop™ i jest wykonana z mocnego i szybkoschnącego materiału WarpKnit ™.

Źródło: Arc’teryx

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0