HomeNowości z rynku

Nowa kolekcja nart marki Dynafit na zimę 2017-18

DYNAFIT – ekspert w dziedzinie ski touringu – przedstawia odświeżoną kolekcję nart na Zimę 2017-18. Trzynaście modeli do każdej ze skiturowych dyscyplin podzielono na segmenty RACE, SPEED, TOUR i FREE. Odświeżone modele tworzą teraz jedną spójną kolekcję zarówno stylistycznie, jak i technicznie – od tego sezonu DYNAFIT określa bowiem rocker i taliowanie dla każdej długości nart.

Nowe unikalne na rynku rozwiązanie projektantów DYNAFIT sprawia, że długość właściwej krawędzi pozostaje proporcjonalna do każdego rozmiaru, a narta jest bardziej wyważona i gwarantuje taką samą jakość użytkowania niezależnie od długości.

Kolekcja nart to teraz 13 modeli, spośród których każdy miłośnik skiturów znajdzie ten odpowiedni dla siebie i wybranej dyscypliny – od ważących zaledwie 690 gramów nart dla zawodników i profesjonalistów po “zjazdowe bestie” o 108-milimetrowej talii, które w każdym obudzą radość zjazdów. Oprócz ulepszeń technicznych narciarska flota DYNAFIT charakteryzuje się nową, minimalistyczną stylistyką.

W segmentach RACE, SPEED i TOUR projektanci na pierwszym miejscu postawili tzw. “gęstość”. Stosunek wagi do jakości użytkowania odgrywa najważniejszą rolę i dlatego od sezonu zimowego 2017-18 wszystkie modele posiadać będą konstrukcję 3D. Nowy profil pozwala ograniczyć ilość materiału użytego z przodu i z tyłu strefy mocowania wiązania, co obniża również całkowitą wagę i moment bezwładności narty bez zaburzania jej właściwości zjazdowych. Ponadto, również materiały zastosowane w górnej warstwie nie przyczyniającej się do jakości użytkowania zostały zredukowane do minimum.

W grupie klasycznych nart skiturowych uwzględnionych w kategoriach SPEED, TOUR i FREE, nacisk położono na właściwości amortyzujące, niską wagę i stabilność. Tu w osiągnięciu celu pomógł nowy standard DYNAFIT – nosek o konstrukcji 3D z dziobem z włókna węglowego, który podnosi poziom amortyzacji podczas zjazdów. Dzięki niemu narta doskonale dopasowuje się do warunków zjazdowych, będąc zarazem wytrzymałą i płynną w prowadzeniu na ubitych trasach.

Wszystkie zjazdowe modele DYNAFIT wyposażone zostały w pełen sidewall oraz jesionowy rdzeń dla zapewnienia dobrej przyczepności krawędzi przy zachowaniu płynności jazdy bez drgań i stabilności w oblodzonym terenie.

Dzięki zestawieniu różnych tworzyw oraz materiałów premium takich jak włókno węglowe, paulownia czy mieszanka jesionu i topoli dobranych względem zastosowania poszczególnych modeli, nowa kolekcja nart DYNAFIT na zimę 2017-18 to zestaw wyważonych, dopracowanych i technicznie finezyjnych modeli dla każdego narciarza, zaprojektowanych przez sportowców dla sportowców.

Informacja prasowa Dynafit

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0