HomeImprezy outdoor

ISPO Munich 2019 – zaczynamy od odwiedzin stoiska The North Face i POG

Dzisiaj rozpoczęło się jedno z ważniejszych wydarzeń dla naszej branży – międzynarodowe targi sprzętu i mody sportowej – ISPO Munich 2019. Oto jak zaczęliśmy naszą wizytę w Monachium.

Innowacyjny materiał cechują wysokie parametry, szczególnie w obszarze paroprzepuszczalności (fot. 4outdoor)

Pierwszy przystanek, stoisko marki The North Face. Przedstawiciele, projektanci, a także sportowcy przyczyniający się do rozwoju nowych technologii, przedstawiają największą i – jak zgodnie zapewniają – rewolucyjną nowość w kategorii odzieży outdoorowej – materiał FuterLight.

W trakcie profesjonalnej prezentacji poznaliśmy techniczne właściwości nowego laminatu, różnorakie możliwości jego zastosowania oraz skomplikowany proces badań, testów oraz produkcji, który pozwolił stworzyć materiał o niespotykanych dotąd parametrach.

Hilaree Nelson i Jim Morrison zachwalają właściwości FutureLight podkreślając, że kurtki wykonanej z tego materiału można nie ściągać przez cały dzień – niezależnie od zmieniających się warunków i temperatury. Alpiniści testowali FutureLight podczas zjazdu narciarskiego ze szczytu Lhotse (fot. 4outdoor)

Po prezentacji odsłonięte zostały pierwsze produkty marki The North Face, przeznaczone dla narciarzy, alpinistów i biegaczy górskich, wykorzystujące materiał FutureLight.

Z pewnością więcej na ten temat będziemy pisać w przyszłości, nie możemy się również doczekać pierwszych testów, które pozwolą sprawdzić reklamowane tak odważnie właściwości odzieży wykonanej z FutureLight.

Świeże opady śniegu utrudniły warunki na drogach oraz lotnisku w Monachium (fot. 4outdoor)

Aura za oknami zmieniła się na zimową, a targi w Monachium rozpoczęły się na dobre. Polskę reprezentuje liczna grupa wystawców i przedstawicieli marek. Zdążyliśmy odwiedzić kilku spośród nich, a także stoisko „Do in Poland”, gdzie przestrzeń do prezentacji produktów i rozmówi biznesowych wykorzystuje sześć polskich marek.

Do in Poland – nowy projekt POG realizowany na targach ISPO Munich 2019 (fot. 4outdoor)

Teraz pora na kolejne spotkania, odwiedziny polskich i zagranicznych wystawców oraz rozmowy: o ciekawostkach technologicznych, zapowiedziach produktów, przyszłości branży. Obszerna relacja, podsumowania i targowe ciekawostki będą tradycyjnie pojawiały się na 4outdoor.pl w ciągu najbliższych dni.

Reprezentacja Polish Outdoor Group (fot. 4outdoor)

Więcej informacji na temat targów ISPO Munich 2019 znajdźcie na naszych stronach:

Michał Gurgul

 

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0