HomeImprezy outdoor

ISPO Award Winner with Sustainability Achievement

Wśród produktów nagrodzonych ISPO Award (Winner i Gold Winner) jury wyróżniło dodatkowo kilka produktów wyjątkowo ekologicznych. To technologie, materiały i pomysły projektantów zgodne z ideą ekonomi cyrkularnej, zrównoważonego rozwoju i ogólnie rzecz ujmując – dbania o naszą planetę. Przedstawiamy listę produktów z odznaką „ISPO Award Winner with Sustainability Achievement”.

***

Bleed x Zanier Eco Active Gloves Green

Bleed x Zanier Eco Active Gloves Green (fot. ISPO Munich)

Naturalny korek zamiast skóry – Eco Active Gloves to pierwsze rękawice przeznaczone do zimowych aktywności, pochodzące ze zrównoważonej produkcji i nadające się do recyklingu. Wzmocnienia z korka, recyklowany materiał martki Sympatex i wyściółka z Polartecu – z tego składają się te biodegradowalne, lekkie, wiatro- i wodoodporne, wegańskie rękawice.

Icebreaker ZoneKnit Hoodie

Icebreaker ZoneKnit Hoodie (fot. ISPO Munich)

Swoboda ruchu i komfort techniczny na najwyższym poziomie, a do tego produkcja „waste-free”. Bluza jest produkowana w 100 proc. z organicznej wełny merynosów.

WNDR Alpine Vital 100

WNDR Alpine Vital 100 (fot. ISPO Munich)

Narty przyszłości? Niewykluczone. Wyjątkowa innowacja polega w tym wypadku na zastosowaniu nowych materiałów – The Vital 100 składa się w większości z organicznego surowca pozyskiwanego z alg. Wszystkie komponenty nadają się do recyklingu.

***

Przypominamy produkty z wyróżnieniem Gold Winner i odznaczeniem Sustainability Achievement:

earlybird CHICKADEE

earlybird CHICKADEE (fot. ISPO Munich)

Ekonomia cyrkularna to dzisiaj ważny temat. Marka earlybird ma tego świadomość, dlatego swój nowy model nart stworzyła zgodnie z tą ideą. Narty są wykonane w 100 proc. bez pozostawiania śladu węglowego, z odnawialnych, naturalnych surowców. Pomimo tego są wytrzymałe i trwałe, a na koniec cyklu życia produktu możliwe do recyklingu.

On Cyclon

On Cyclon (fot. ISPO Munich)

Nowoczesna technologia na najwyższym poziomie i niska waga 200 g to atuty tego modelu marki On, jednak nie jedyne. To chyba pierwszy but, którego nie można kupić w całości. Zamiast tego wykupuje się abonament (29,95 Euro miesięcznie) i używa butów tak długo, jak tylko nadają się do użytku. Później zamiast wyrzucać, buty oddajemy do recyklingu (but składa się z materiałów produkowanych niemal wyłącznie z fasolek rącznika pospolitego) i dostajemy nową parę. Przyszłość? Zobaczymy.

HELLY HANSEN Odin Infinity Insulated Jacket

HELLY HANSEN Odin Infinity Insulated Jacket (fot. ISPO Munich)

Niezawodna ochrona w najtrudniejszych warunkach. Ocieplina jest cienka i lekka, ale zapewnia odpowiedni komfort termiczny. Zewnętrzny materiał jest wytrzymały, nieprzemakalny i oddychający – bez impregnacji środkami chemicznymi. Kurtka przeznaczona dla skitourowców i alpinistów.

Red.

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0