Home

Speleo Salomon – wrzesień 2008

Szybko nadchodząca jesień uświadamia nam, że coraz bliżej do najważniejszej imprezy w sezonie – Mistrzostw Świata AR w Brazylii pod koniec października. Szlifujemy więc formę. Niedługo czeka nas ostatni sprawdzian na szybkich zawodach w finale AR Cup w Drzewinie, więc treningi z długodystansowych zamieniamy na coraz bardziej intensywne.

Speleo Team, logo

  • Rajd Wisły – Memoriał Romka Radwana

Nieco ponad tydzień temu na 100 km trasę wystawiliśmy trzy zespoły: Agę z Hercim, Kasię z Piotrkiem Kosmalą i Artura z Piotrkiem zwanym Dymkiem. Przez nieustający deszcz odwołano rolki, ale i tak mieliśmy 12 godzin szybkiego napierania na rowerach, biegiem i na dwóch zadaniach linowych. Jak to zwykle u Romka Trzmielewskiego, nawigacja łatwa nie była, a zacinający deszcz i raptem kilka stopni powyżej zera nie do końca pozwalały się rozgrzać. Finalnie nasze mixy zajęły dwa pierwsze miejsca na pudle (złoto Agi z Hercim, srebro Kasi i Piotrka), a panowie drugie w kategorii nie-mieszanej.

  • Explore Sweden

W połowie września Kasia, Herci i Piotrek, wspierani przez przyjaciela z Rosji Mishę Pershina, przepłynęli Bałtyk i wzięli udział w najważniejszym rajdzie Skandynawii. Przez 89 godzin zrobili ponad 500 km: kajakami 60 km po morzu i 70 km po rzekach i jeziorach, wpław 4000 metrów, na rowerach 280 km, na rolkach 18 km a „z buta" około 70 km (w tym część z kajakami :). Dwie noce spędzili w dark zonie, pół na via ferratach, a Herci z Kasią pobili swoje rekordowe dystansie w pedałowaniu na jednym etapie (240 km z przelotami po 80km). Zajęli 8 miejsce.

  • Triathlon i Puchar Polski MTBO

Gdy część teamu wracała ze Szwecji, Aga wybrała sprinterskie wyścigi: najpierw triathlon letni na warszawskich Stegnach (bieg 1.5 km, rolki 2.5 km, rower 10 km), który zwyciężyła w klasyfikacji kobiet, a w generalce była druga. Następnego dnia wzięła udział w kultowym wyścig XC na Kopie Cwila z cyklu Pucharu Mazowsza. Krótka runda wokół górki naszpikowana była sztywnymi podjazdami i choć trasa nie sprawiała technicznych trudności, to przygotowanie fizyczne odegrało znaczącą rolę i Adze znów udało się wygrać wśród kobiet.

W ten sam weekend Piotrek Dymus pojechał do Zdzieszowic na zawody zaliczane do Pucharu Polski w rowerowej jeździe na orientację. Sobotni długi dystans okazał się pechowy i z powodu awarii roweru musiał wycofać się z zawodów. W niedzielę jednak sprzęt nie zawiódł i na 27 km dystansie klasycznym udało mu się wywalczyć drugą pozycję ze stratą niecałej minuty do lidera.

  • Nawigator

Pod koniec sierpnia Artur z Piotrkiem „Dymkiem" wybrali się do Mińska Mazowieckiego, żeby spróbować swoich sił w nawigacji na rajdzie Nawigator: 185 km jeżyn, piachu i zawalony pniami Świder dały im sporo zadrapań na piszczelach i wiele pozytywnych wrażeń. Ścigali się z zespołem Entre.pl od startu aż do samej mety, a pokonani na strzelaniu z łuku dostali zaszczytne drugie miejsce, pyszny bigos i piwko na mecie.

  • GoPro, AYUP, Tahe Marine – nowi sponsorzy Speleo Salomon

Z przyjemnością informujemy, że do grona sponsorów zespołu dołączyli: GoPro – amerykański producent ekstremalnych kamer video, AYUP – najlepsze outdoorowe systemy oświetlenione prosto z Australii, Tahe Marine – estońskie niezwykle szybkie kajaki z włókna szklanego. Serdecznie dziękujemy nowym sponsorom za udzielone wsparcie. Już wkrótce podzielimy się wrażeniami z użytkowania przekazanego sprzętu.

Speleo Salomon Advenure Racing Team
speleoteam.pl

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0