Home

Listopad 2008 w wykonaniu Speleo Salomon

Listopad w wykonaniu Speleo Salomon to głównie Mistrzostwa Świata Adventure Racing w Brazylii, ale też udział w Górskich Ekstremalnych Zawodach na Orientację i występ na Explorers Festival w Łodzi.

Speleo Salomon liderzy

  • Mistrzostwa Świata Adventure Racing 2008

Za oknami prym wiedzie typowa zimowa aura, więc Speleo dla zmiany klimatu udało się do Brazylii. Zespół w składzie Sarah Fairmaid (Nowa Zelandia), Piotrek Hercog, Artur Kurek i Piotrek Kosmala wystartował w Mistrzostwach Świata Adventure Racing. W tym roku trasa o długości ok. 580 km poprowadzona była przez trzy północne stany Brazylii, a na linii startu stanęło 60 znakomitych zespołów z 22 krajów. Pomimo doskonałej obsady to jednak upał okazał się głównym przeciwnikiem zawodników. Temperatury dochodzące do 50°C w słońcu oraz częsty brak wody zmusiły kilka teamów do zejścia z trasy z powodu udaru i przegrzania. Speleo też nie udało uniknąć się paru ciężkich momentów, ale po pięciu dniach walki przekroczyli linię mety na plaży w Jericoacoara zajmując 16 miejsce. Następne Mistrzostwa odbędą się w Portugalii. Speleo też tam będzie. Więcej informacji na stronie.

  • 5 sekund robi różnicę

Do legendy należy też GEZnO (Górskie Ekstremalne Zawody na Orientację), zawody które ściągają co roku rzeszę napieraczy i profesjonalnych orientalistów, chcących zmierzyć się z zawiłościami mapy i trudną trasą. W tym roku start odbył się 13 listopada w Małych Pieninach i Beskidzie Sądeckim. Speleo reprezentował Piotrek Dymus, towarzyszył mu orientalista Marcin Krasuski,. Zwycięstwo było bardzo, bardzo blisko. Po ponad 12 godzinach ścigania przegrali pierwsze miejsce zaledwie o 5 sekund! Przeczytaj relację Dymka.

  • Explorers Festival

W ubiegłą środę 19 listopada Piotrek Kosmala i Artur Kurek wystąpili na 10. Explorers Festival w Łodzi. Gośćmi imprezy były światowe indywidualności alpinizmu, eksploracji, sportu, przygody i filmu, m.in. Colin Angus, Piotr Chmieliński, Lynn Hill, Mateusz Kusznierewicz, Piotr Pustelnik, Chris Sharma, Fiona Thornewil. Nasi panowie opowiadali o rajdach, o zespole, o najtrudniejszych startach i zabawnych momentach w egzotycznych zawodach. Pokazali też niepublikowane dotychczas zdjęcia z Mistrzostw Świata w Brazylii. Więcej na stronie.

Jak zwykle zapraszamy wszystkich do odwiedzania naszej strony speleoteam.pl, gdzie można poczytać relację z Brazylii i już wkrótce obejrzeć galerię zdjęć.

Speleo Team, logo

Speleo Salomon Advenure Racing Team 

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0