Home

Pierwsze informacje z Abu Dhabi

Są już pierwsze informacje z Abu Dhabi. Przed chwilą rozmawiałam z Piotrkiem Kosmalą. Nastroje bojowe, u wszystkich. O pudło będą się bić mocarze – ekipa Richarda Usshera, OrionHealth, Nike i bardzo mocny skład Wilsy Helly Hansen.

Speleo Team, logo

Mike Johnston startujący w barwach Speleo Salomon (uśmiechnięty, rosły i szybki, jak to Kiwi) powiedział, że czarnym koniem będą jego ziomkowie z Team NZ – mało znani na świecie, ale niezwykle mocni sportowcy. No i są jeszcze: szwedzki Lundhags z pożyczonym Nowozelandczykiem, brytyjski Saab Salomon, amerykański Sole i oczywiście nasz rodzimy zespół… można tak jeszcze chwilę wymieniać.

Abu Dhabi, Speleo Salomon

W piątek o 8 rano (5 rano w Polsce) zacznie się adventure triathlon – najpierw 17 km rowerem przez idealne asfalty centrum Abu Dhabi, które ma zostać kompletnie zamknięte dla ruchu (szejk AD jest „ojcem" tych zawodów, a jego wola jest tu dość ważna 🙂 Potem 12 km wiosłowania na wyspę, na której trzeba przebiec 10km i wrócić kajakiem (około 500m) do mety dnia pierwszego. Piotrek stwierdził, że tempo będzie sto na sto, na maksa i po trzech godzinach powinno być po wszystkim.

Temperatura jest całkiem przyjemna, około 28 st., nie tak gorąco jak w Brazylii, ale na słońcu stać się nie chce. W nocy na pustyni ma być nawet chłodno (wnoszę, że mniej niż 15 st.). Tym razem dla Speleo Salomon chyba będzie lepiej, jeśli będzie grzało, bo Piotrek Dymus pojechał z niedomagającymi płucami, które na słońcu jakby dawały się mniej we znaki…

W sumie zespołów jest 36 (Brazylijczycy nie dolecieli) z 20 krajów. Kajaki z żaglami i rowery dostarczył wspaniałomyślnie organizator: rozwiązanie idealne dla budżetu zespołów oraz równości konkurencji – nikt nie będzie narzekał, że miał gorszy sprzęt od zwycięzcy 😉

Kolejne dni:
Sobota: 45 km rower i 33 kajak (nocleg na wyspie)
Niedziela: 82 km kajak (przewidywany czas zwycięzców około 8-9h)
Poniedziałek i wtorek: 107 km marsz przez pustynię (limit czasu 30h, obowiązkowy sen na jakimkolwiek CP – 6h, kara za każdy niezaliczony nieobowiązkowy CP – 6h). W plecaku trzeba mieć śpiwór i namiot.
Środa: 41km rower (700 m przewyższenia!), 15km trekking, spektakularny zjazd na linie, META w Al. Ain

Zdjęcia już wkrótce na: www.speleoteam.pl
GPS tracking na żywo: www.abudhabi-adventure.com

Monika Strojny

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0