Home

Abu Dhabi – Speleo Salomon odrabia straty

Niedziela u wybrzeży Abu Dhabi minęła na wiosłowaniu. Zawodnicy płynęli w kierunku wschodnim i rano wszyscy liczyli na to, że wiatr w plecy pozwoli na rozwinięcie żagli i przyspieszenie tempa.

Abu Dhabi, kajakifot. www.abudhabi-adventure.

Niestety, po pierwszych porannych podmuchach ucichł zupełnie i przez 80 km zespoły mogły liczyć tylko na siłę rąk i równe wiosłowanie. Najszybsi Nowozelandczycy dopłynęli do plaży w Mirfie po ośmiu godzinach, a Speleo Salomon 1,5 godziny później. Piotrek Kosmala mówił, że cała czwórka ma odciski na dłoniach i bolące kręgosłupy od siedzenia, ale wszyscy czują się dobrze, a choroba Piotrka Dymusa przestała mu przeszkadzać. W klasyfikacji po tym etapie Polacy podskoczyli o jedno miejsce, na 20 pozycję.

W poniedziałek rano, po kilku godzinach snu na skraju pustyni Empty Quarter, z namiotami i śpiworami w plecakach zawodnicy wyruszyli w 107 km marsz przez piaski. W limicie 30 godzin muszą odpocząć w sumie 6 godzin, także na dojście do wszystkich 9 punktów kontrolnych (cztery z nich są nieobowiązkowe, ale za opuszczenie ich doliczane jest 6 godzin kary za każdy) zostają im 24 godziny. Piotrek mówił, że ich taktyka zakłada sen lub krótkie odpoczynki w ciągu dnia i jak najdłuższy marsz nocą, przy umiarkowanej a nawet chłodnej temperaturze, bo w dzień jest gorąco, około 30 stopni.

O godzinie 13 (czasu polskiego) Speleo Salomon wyprzedził cztery kolejne zespoły i znajduje się na miejscu 16. Ich mocną stroną jest trekking, a jeśli tylko do butów nie nasypie się zbyt wiele piachu, do wtorku powinni jeszcze przyspieszyć. Na czele nadal dwa zespoły spod znaku kiwi, ale do pierwszej piątki powrócili ubiegłoroczni mistrzowie świata – Amerykanie. Tegoroczni tryumfatorzy z Brazylii, OrionHealth są na miejscu szóstym.

Klasyfikacja w poniedziałek o godz. 13 (czasy)

1. Desert Island (Nowa Zelandia) 21h 50 min
2. Team NZ (Nowa Zelandia) 21h 51min
3. Sport2000 Vibram Outdry (Francja) 22h 08min
4. Wilsa Helly Hansen (Francja) 22h 20min
5. Nike (USA) 22h 36 min

14. Salomon Santiveri (Hiszpania) 25h 02min
15. Loberen (Dania) 25h 16min
16. Speleo Salomon (Polska) 25h 37min

Monika Strojny

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0