Home

Rafał Wójcik w elicie Maratonu Londyńskiego!

Rafał Wójcik, ambasador marki Timex, jest pierwszym od dekady zawodnikiem z Polski, który wystartuje w elicie sportowej maratonu w Londynie. Impreza odbędzie się 26 kwietnia 2009 roku.

Rafał Wójcik to aktualny wicemistrz Polski w maratonie. Zapraszamy do przeczytania krótkiej rozmowy z zawodnikiem, który rozpoczyna przygotowania do startu w Londynie.

Maraton w Londynie to jeden z największych i najbardziej prestiżowych biegów na świecie. Jak to się stało, że zostałeś zaproszony do elity sportowej tych zawodów?

Stało się tak za sprawą mojego sponsora, firmy Timex, która jest również partnerem maratonu londyńskiego. Pod koniec ubiegłego roku złożono mi propozycję udziału w tych zawodach, którą przyjąłem bez wahania. To zaszczyt reprezentować nasz kraj w tak prestiżowym biegu.

Rafał WójcikRafał Wójcik (z lewej strony) 

Jakie nadzieje wiążesz z tym startem?

Kiedy startuje się w elicie maratonu londyńskiego, trzeba sobie stawiać wysokie cele. Chciałbym osiągnąć wynik w granicach 2 godzin i 10 minut i uzyskać w ten sposób minimum na sierpniowe Mistrzostwa Świata w lekkoatletyce w Berlinie.

Jak będziesz się przygotowywał do tego startu?

W drugiej połowie lutego wyjeżdżam na obóz wysokogórski do Stanów Zjednoczonych. Będę tam przebywał aż do 3 kwietnia. 5 kwietnia mam zaplanowany start kontrolny w półmaratonie w Berlinie. Zaraz potem wyjeżdżam na obóz do Portugalii, skąd wybieram się już bezpośrednio do Londynu.

Do startu w maratonie londyńskim przygotowujesz nie tylko siebie, ale również Tadeusza Węgrzynowskiego, pracownika naukowego Politechniki Warszawskiej…

Zgadza się. Tadeusz jest zwycięzcą konkursu na wspomnienia z Maratonu Warszawskiego, którego organizatorem był Timex. W nagrodę jedzie do Londynu, a ja pomagam mu w przygotowaniach – opracowałem dla niego specjalny plan treningowy, pokazałem, jak wykonywać wybrane ćwiczenia. Na co dzień doradzam mu i oceniam jego postępy. Celem Tadeusza jest pokonanie trasy maratonu w czasie poniżej 3 godzin i 30 minut.

Justyna Kozińska
Omega Communication

 

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0