HomeRynek outdoor

Exosphere – nowa linia śpiworów Deutera

Na tegorocznych targach ispo Winter w Monachium Deuter zaprezentował nową kolekcję śpiworów o wspólnej nazwie Exosphere.

Deuter, stoisko na ispo winter 2009Stoisko Deuter na ispo winter 2009

Nowa linia Exosphere rozciąga śpiwór o ¼ szerokości poprzez System Deuter Thermo Stretch Komfort. Dzięki temu systemowi śpiwory doskonale przylegają do ciała, szybko nagrzewają się i przez długi czas kumulują wytwarzane przez ciało ciepło.  

Deuter, exosphere stretchDeuter, exosphere stretch

Średnio do 60 razy podczas jednej nocy śpiący zmienia swoją pozycję. Konwencjonalne śpiwory ograniczają ruch zaburzając spokojny sen. Exosphera zapewnia wysoki komfort snu w każdej pozycji, poszerza się 25% niczym akordeon.

Trzy modele z linii Exosphere o komforcie cieplnym (+2, -4 i -8), zbudowano w oparciu o gontową konstrukcje wypełnienia polegającą na nakładaniu na siebie poszczególnych warstw ocieplenia i poprzez to wyeliminowaniu kanałów zimna biegnących wzdłuż szwów. Wewnątrz śpiwora, na wysokości głowy oraz stóp, zastosowano nową tkaninę Dry-Zone" w efektywny sposób odprowadzającą wilgoć. Śpiwory dostępne są w długości standardowej i wydłużonej, a modele +2 i -4 również w wariancie przeznaczonym dla kobiet SL. Damskie modele, oprócz specjalnie dostosowanego do kobiecej sylwetki kształtu, posiadają dodatkowe ocieplenie na wysokości nerek i stóp.

Deuter, exosphere minus 4SL spakowany

Deuter, exosphere minus 4SLDeuter, exosphere – model -4 SL
Dodatkowym wyposażeniem śpiworów Exosphere jest specjalna konstrukcja ocieplanego kaptura, który bardzo dobrze przylega do głowy. W obu ciepłych modelach dodatkową izolację zapewnia ściągany kołnierz. Dwukierunkowy suwak YKK jest rozsuwany na całości, umożliwiając połączenie z innym śpiworem z linii Exosphere. Worek kompresyjny skonstruowano w taki sposób, by efektywnie zmniejszać wielkość śpiwora, a co najważniejsze wykonano go z materiału umożliwiającego bezpieczny transport na zewnątrz plecaka również w trudnych warunkach atmosferycznych. Nowa linia śpiworów dostępna jest już w sprzedaży.

W grupie plecaków Deuter pokazał nową linię do uprawiania sportów zimowych i wytrzymałościowych, która dostępna w sprzedaży będzie od września 2009 roku.

Sprawdzoną linię Freerider rozbudowano o nowe modele Freerider PRO w wersji damskiej i męskiej. Plecaki posiadają wahadłowy pas biodrowy i możliwość dostępu do bagażu poprzez suwak biegnący po obwodzie systemu nośnego, chowany uchwyt na kask, kieszeń na sprzęt ratunkowy oraz wiele innych przydatnych detali.

Deuter, exosphere freerider Pro28SLDeuter, exosphere Freerider PRO 28 SL

Deuter, exosphere freeriderPro30Deuter, exosphere Freerider Pro30

W grupie plecaków do sportów wytrzymałościowych, takich jak skitury, maratony górskie etc. wprowadzono zupełnie nową ultra lekką linię Pace, o pojemnościach 20, 28 i 30 litrów. Model Pace 20 waży zaledwie 650g.

Deuter, exosphere pace 20Deuter, exosphere Pace 20

Modele Pace 28 SL (damski) – 850g i Pace 30 – 900g. Modele te mogą być również używane jako plecaki szturmowe. Posiadają szpejarki w pasie biodrowym, uchwyty na czekany, narty oraz elastyczną kieszeń, w której można schować kask. Wszystkie plecaki Deuter posiadają system H2O umożliwiający założenie bukłaka. 

Deuter, exosphere pace 28SLDeuter, exosphere Pace 28 SL

Sylwia Szugzda

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0